op stelten zet. In vijf jaar tijd is de politie hier drie maal geweest. Dat valt natuurlijk best mee." De Kort noemt zichzelf overigens een manusje-van-alles. „Ik ben de kok van het restaurant, maar tegelijkerijtd bestraat ik bijvoorbeeld een parkeerplaats, zoals deze winter is gebeurd." Deze parkeerplaats biedt ruimte voor 135 auto's. Attrakties. 't Vroon biedt attrakties voor zowel goed als slecht weer. Naast de speeltuin met de gebruikelijke attributen, kan er worden ge roeid in een vijver, trampoline worden ge sprongen of kunnen de kleintjes een ritje maken op één van de drie pony's. Golf lief hebbers kunnen op het midgetgolf proberen het balletje via allerlei obstakels in de hole te krijgen. Diegene die het echter wat sneller wil doen. kan een skelter huren. Er is keus tussen snelle skelters, die een topsnelheid hebben van 75 kilometer per uur en lang zame, die tot 50 kilometer per uur rijden. Toelatingseis voor het gebruik van een skelter is ditmaal niet de leeftijd, maar de lengte. Iedereen die langer is dan 1,40 meter mag een paar rondjes wagen in deze laag bij de grond rijdende race-autootjes. Ondanks de respektabele snelheden gebeu ren er volgens De Kort praktisch geen ongelukken bij de karting. De racers dragen voor de veiligheid wel een helm op het hoofd. „De ongelukken die er tot nu toe met de kartings zijn gebeurd, zijn op één hand te tellen. Het is veiliger dan wiel rennen of voetballen," verzekert De Kort. Binnen is er volop vertier te halen in de amusementshal van 500 m2. Met de hypermoderne video-apparatuur, de flipper kast en/of de botsautootjes kunnen heel wat ledige uurtjes worden gevuld. De Kort heeft echter ook nog voor wat huiselijkheid ge zorgd. Met slecht weer kan de vakantie vierende familie een spelletje dam, schaak of sjoelen spelen. Verder is er een tafel tennis en een biljart. Voor de meer ge trainde biljarters is er bovendien een wed- strijdbiljard. „Vooral die huiselijke spelletjes zijn in trek bij de families, die hier in de buurt op een camping bivakkeren. Bij slecht weer kunnen ze zich hier voor weinig geld ver maken. Er moet alleen statiegeld worden betaald voor bijvoorbeeld de damstenen of de ping-pong balletjes." Karting. De wedstrijdkarting is een nog niet zo populaire snelheidssport in Nederland. De Kort toont zich tijdens ons gesprek echter naast een uitstekende recreatiebaas ook als een enthousiaste kartliefhebber. De baan waarop de h uurskelters rijden, wordt ook gebruikt door de leden van Kartclub Zee land voor de training. Bovendien vinden op deze baan regelmatig treffers plaats tussen nationale kampioenen. Volgens De Kort is deze wedstrijdbaan uniek te noemen in Ne derland. „Deze sport blijft echter amateu ristisch. Terwijl iedere andere snelheidssport populair wordt gemaakt, wordt de karting nog steeds als een kinderachtige bezigheid gezien. Dat vind ik erg jammer." De Kort heeft zelf de wedstrijdkarts in Westkapelle in huis gehaald. Toen de Bra bander in 1978 naar Zeeland kwam, had 't Vroon wel een aantal skelters, maar nog niet de snelle wedstrijdkarts. John van der Voort uit Zoutelande is volgens De Kort echter diegene geweest, die de kartsport in Zeeland groot heeft gemaakt. Dat het karting niet bepaald kinderachtig is, blijkt wel uit de snelheden, die worden behaald. 6

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1982 | | pagina 6