Een goede wedstrijdkart heeft een topsnel heid van 120 kilometer per uur. Lederen kleding, een helm en hoge laarzen zijn dan ook vereist. Naast het trainen en de clubwedstrijden van Kartclub Zeeland vinden er regelmatig kartevenementen plaats in Westkapelle. Zo was er onlangs een treffen tussen de na tionale karthelden met als inzet de „Croky Cup." Met ruim 130 deelnemers is het op zo'n dag volgens De Kort „één bonte ker mis" op 't Vroon. Bovendien wordt er in oktober jaarlijks op deze plaats om de Zebra (Zeeland-Brabant)-trofee gestreden. Verschuiving. Er vindt volgens De Kort een verschuiving plaats door de slechte economische om standigheden waarin Nederland verkeert, in het type bezoekers aan 't Vroon. „Het aantal dagjesmensen is de laatste tijd door de duurdere benzine duidelijk afgenomen. Daar tegenover staat echter een stijging van het aantal bezoekers, dat in de buurt op campings logeert. De vakantievierders blijven tegenwoordig steeds meer in eigen land wat een zekere verschuiving teweeg brengt." De Kort heeft dus voorlopig weinig te vrezen van het ongezonde economische kli maat. „Als het de overheid lukt om de vakanties in eigen land op dit peil te hou den, of natuurlijk nog liever te verhogen, zitten we als recreatie-oord voorlopig goed. De vraag is natuurlijk wat er gebeurt wanneer de economie weer een opleving krijgt. Waarschijnlijk vertrekken de vakan tiegangers dan toch weer naar Mallorca of zo." Kwakkelweer. Wat de omgeving en het weer van West kapelle betreft, heeft De Kort niet te klagen. „Het strand is een goede basis voor een bezoek aan Zeeland. Wij hebben van het strand bij erg goed weer natuurlijk wel concurrentie te duchten, want vakantie hou den op het strand kost immers niks. Het beste weer voor 't Vroon is eigenlijk kwak kelweer. Net niet warm genoeg voor het strand, maar ook niet te koud en te nat voor een ritje in een skelter of een rondje met de roeiboot." De Kort heeft goede hoop voor de toe komst. „Ik zit hier niet op een goudmijn. Je moet natuurlijk op alle kleintjes letten. Het is hier hard werken voor een belegde of desnoods een onbelegde boterham. Wat mijn vrouw en ik hier doen is in feite een arbeidsplaats creëren voor onze kinderen. We hebben namelijk alle hoop, dat zij het bedrijf na mijn pensionering overnemen." Uitbreiding. Aan het eind van het verhaal natuurlijk nog even een blik in de toekomst. Wanneer het financieel meezit, heeft De Kort voor 't Vroon een uitbreiding in petto. „Mijn ideaal is dat de kartbaan het enige inter nationale race-circuit wordt in Nederland. Daarvoor is echter een verlenging van de baan nodig van ongeveer 500 meter. Deze uitbreiding heeft echter een multifunktio- neel karakter. Die zou samen moeten gaan met een verhoging van het aantal recrea tieve mogelijkheden door bijvoorbeeld een rolschaatsbaan rond de vijver en iets met fietsen bijvoorbeeld." De kosten voor deze uitbreiding worden door De Kort geschat op ongeveer een half miljoen gulden. De kans dat het doorgaat, is volgens de recreatiebaas ongeveer 50 procent. De verwezenlijking van die grootse plannen zal echter pas over ongeveer een jaar of drie zijn. „Wat ik koester is deels verwachting en deels hoop. Wat ik tot slot hoop is, dat ik op deze plaats mijn pen sioen mag halen." De bar. 7

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1982 | | pagina 7