DE ROOMPOT: Recreatie Topper In Zeeland Tekst: Anneke Jaensch. Foto: Johan Berrevoets, Zierikzee. De schommel schommelde, het treintje boemelde, de glijbaan roesjte, de zon scheen en het publiek genoot: Open Dag bij Recreatiecenrtum „De Roompot" in Kamperland. Enkele dagen nadat hier de kersverse Gedeputeerde voor Toerisme in Zee land, de heer J. B. Ventevogel, officieel het nieuwe speelpark met kinderboerderij had geopend, mocht een ieder die dat wilde het park komen bekijken. En met honderden zijn ze gekomen om als gast van „De Roompot" gratis van alle attrakties gebruik te maken. De opening was voor de heer Ventevogel zijn eerste officiële daad sinds hij in funktie is bij het Provinciaal Bestuur. Het was een stralende dag waarop de genodigden in de open lucht op het terras van het pannekoek huisje, dat ook deel uitmaakt van de speel tuin, werden ontvangen en toegesproken. „Een toeristische voorziening van allure, waar Zeeland trots op kan zijn," noemde de gedeputeerde De Roompot. Hij zei ver der, dat de direktie van dit recreatiecentrum getuigt van een ondernemersgeest, waar alle campings in Nederland een voorbeeld aan kunnen nemen. Door uitbreiding van haar voorzieningenpakket verstevigt De Roompot haar positie. Het Provinciaal Be stuur huldigt ten aanzien van de recreatie in Zeeland het standpunt: „liever beter, dan meer". En dat begrip is volledig terug te vinden bij De Roompot. Met de belangrijke verbeteringen en uitbreidingen die in de loop van de jaren zijn doorgevoerd, waarvan dit pretpark weer een onderdeel is, bewijst De Roompot haar duizenden gasten en de dagrecreanten die ze jaarlijks ontvangt, een geweldige dienst. „De centrale overheid schrijft rapporten over toerisme en openlucht-recreatie op plaatselijk en regionaal niveau, maar de uitvoering daarvan moet toch komen van de particuliere ondernemer. U ontwikkelt uw plannen zonder een cent subsidie door een goed beleid dat gericht is op een sterke vertegenwoordiging van alle weervoorzie- ningen. waardoor u uw gasten onder alle weersomstandigheden iets te bieden hebt en dat tevens een verlenging van het sei zoen bevordert. Uw initiatieven verdienen alle lof," aildus Ventevogel. De heer Henk van Koeveringe, economisch direkteur van „De Roompot" riep bij de genodigden nog even de geschiedenis van het bedrijf in herinnering. In 1964 werden door de heer Kortekaas, thans nog algemeen direkteur, voorzichtig de eerste stappen gezet op het terrein van de recreatie. Dankzij een geweldige dosis werklust en doorzettingsvermogen is dat aanvankelijk aarzelend, later overtuigend van de grond gekomen. Voorwaarde bij schaalvergroting was altijd tevens kwaliteits verbetering en dat resulteerde in een alge mene nationale en internationale erkenning. De ANWB kende De Roompot als eerste 10 sterren toe, het hoogst 'haalbare. Tot en met 1981 was De Roompot de enige in Nederland met die hoge kwalifikatie. Inmiddels zijn er enkele campings bijge komen met een gelijke waardering. „Op een dag als vandaag zijn we vol van ons nieuwe dagrecreatieprojekt, zoals we dit speelpark kunnen aanduiden. Maar op de eerste plaats blijven we de camping, direkt achter het Noordzeestrand, met 600 staan plaatsen. Met het openstellen van ons over dekte zwembad in 1976 bleek dat we ook aantrekkingskracht konden uitoefenen op de regio. Hoewel we in eerste instantie de kampeergast wilden gerieven, kwamen nu ook anderen van onze diensten gebruik ma ken en zo kwam van het één het ander. De filmvoorstellingen, de zaterdagse dans avonden, de bowlingbanen speelden alle maal een rol in het regionale recreatiege beuren. In die ontwikkeling past nu ook weer dit nieuwe speelpark met een stoom- treintje. trampolines, een kinderboerderij met een paar pony'tjes, geitjes, bijzondere kippe- en eendesoorten, enz. We liggen nu ook goed in de markt voor schoolreizen en kinderpartijtjes. Onze facili teiten zijn niet seizoengebonden en wij zijn dan ook het hele jaar open. Onze volgende stap is een golfslagbad dat we volgend voorjaar hopen te kunnen openen." Iedereen werd vervolgens uitgenodigd de maquette van deze nieuwe uitbreiding van ..De Roompot" te gaan bezichtigen. Daartoe blies de heer Ventevogel als gelegenheids stationschef op een fluitje, waarmee het treintje met gasten zich in beweging zette, richting hoofdgebouw alwaar de maquette stond opgesteld. Daarmee was de opening van een afgerond projekt een feit en werd een tipje opgelicht van de sluier van een nieuw ambitieus plan, dat De Roompot op stapel heeft staan. Gelegenheids-stationschef Ventevogel geeft het startsein voor De Roompot Express. 9

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1982 | | pagina 9