Waarde ezers Wij hebben weer een enerverende tijd achter de rug, verkiezingen voor de Tweede Kamer. De uitslag was een openbaring, waarna ik dacht, men snel met een oplossing zou kunnen komen. Vroeger zei men: niet denken, maar doen. Dus ik niet denken oké, maar dan de andere doen. Niets daarvan, men gaat grote vellen volschrijven met overwegingen, statistieken, enz. net alsof dat helpt. Wat helpt is een kabinet, en een zo breed mogelijk, want dan komen al onze stemmen in de beschouwingen. En worden we gere geerd door ons allemaal, waarbij een ieder wat water in zijn wijn moet doen. Dat noem ik democratie. En hoe sneller wij een kabinet hebben, hoe beter. Er moet minder uitgegeven worden, want zo is het in het dagelijkse leven ook. Is het geld op, dan kun je niet doorgaan met spenderen, anders ga je failliet. De bezuinigingen die komen, zullen ook voor Zeeland gevolgen hebben. Minder geld dus. Er moeten beslissingen komen Oosterschelde- dijken, vaste oeververbinding, enz. Vele ob- jekten moeten uitgesteld worden en ik hoop, dat het bestuur provinciaal en stedelijk hier loyaal zal zijn. En niet met overdreven eisen komen om dan te zeggen: de regering schrapt alles. Wij hebben alles gedaan om alles te krijgen. Wij allen moeten meedoen en ook inleveren, zodat ons Nederland weer op sterke finan ciële benen komt te staan. En de toekomst voor onze kinderen verzekerd is. Niet gulzig zijn, maar genegen om ook een stukje lasten extra te dragen en dat door een ieder. vdG 3

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1982 | | pagina 3