Ontmoeting met de heer J. Ligthart Schenk, schrijver van „Westkapelle voor en ha 3 oktober '44" Op culinaire „pelgrimstocht" En thans heeft Botterbehoud zijn oud bestuurslid Adrie de Jonge aangewezen als de man die moet proberen de kontakten met Zeeland aan te halen. De Jonge is er van overtuigd, dat er in Zeeland heel wat eer te behalen is. Er moeten naar zijn me ning nog tal van eigenaren van originele hoogaarsen en hengsten zijn, die zich bij Botterbehoud zouden kunnen aansluiten. En mochten de schepen niet meer in originele staat zijn, dan staan de overige leden van Botterbehoud graag met raad en daad klaar om bij restauratie te helpen. Maar het gaat niet alleen om schepen. De Jonge stelt ook veel belang in verhalen over de oude Zeeuwse visserij. Hij is er van overtuigd, dat er zo hier en daar op de „klapbank" nog heel wat boeiende ver halen te beluisteren moeten zijn over oude sch epen en visserij technieken. Men zou bij voorbeeld graag wat meer aan de weet willen komen over de Zeeuwse hengsten. Over deze schepen is lang niet zoveel be kend als over de hoogaarsen en met name oude katholieke vissers moeten nog heel wat over deze schepen kunnen vertellen. Aldus Adrie de Jonge, die gespannen wacht op reakties. Zijn adres: Prinsessenstraat 17, 3258 AV Den Bommel, Tel. 01871-1714. Doordat onze „pelgrim" Georges de l'Escaut een zware griep heeft opgelopen, moet zijn culinaire pel grimstocht ditmaal vervallen. Wij hopen in het volgend nummer weer zijn culinaire avonturen te ver volgen. De redaktie. Presentatie Vereniging Botterbehoud. Tekst: Loes van Dalen - Vreugdenhil. Foto's: van de schrijfster. „Westkapelle herrijst! Wilt u weten hoe? De heer J. Ligthart Schenk, die in oktober 1944 in Westkapelle woonde en de ver schrikkingen daar meemaakte, zal hierover vertellen in een bijeenkomst, die gehouden wordt in de Wilt u uw steentje daaraan bijdragen? Geef dan mild in de kollekte die ge houden wordt, ten behoeve van deze zoo zwaar geteisterde gemeente!" Dat schreef op 30 juli 1945 het Plaat selijk Comité Westkapelle herrijst te Lek- kerkerk en op 31 juli het Plaatselijk Comité te Krimpen aan de Lek, op 1 augustus dat te Krimpen aan de IJssel, op 3 augustus dat te Ouderkerk aan de IJssel en zo voorts en zo verder, op nog veel meer dagen en door het hele land. Wie was die heer Ligthart Schenk, die in oktober 1944 in Westkapelle woonde en de verschrikkingen daar meemaakte? Een Westkappelaar denkt u of in elk geval een Zeeuw. Mis. De heer Ligthart Schenk is van geboorte een Lekkerkerker van- 9

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1982 | | pagina 9