Zeeland Magazine voor allen die van Zeeland houden IN DIT NUMMER: By de voorpagina: Regentenkamer, Zierikzee. 14e jaargang No. 82. Twee-maandelijks tijdschrift met aktualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Druk en uitgave: Drukkerij Markusse, Wissenkerke Postbus 1 Telefoon 01107 - 13 08. Bank: Rabobank, Wissenkerke. Rekening no. 37.14.02.123. Giro van de bank: 365567. Hoof dredakteur J. W. van de Graaf, Vlissingen. Abonnementen Nederland en buitenland 27,50 per jaar. Losse nummers 3,50. Medewerkers Cor van Heugten, Eindhoven. J. P. van den Broecke, Veere. J. Kousemaker, Middelburg. Rein van der Helm, Oostburg. Georges de l'Escaut. Joris van Hoedekenskerke. P. C. van Zierikzee. A riaen. Joke van der Klooster, Kerkwerve. Willem van de Water, Vlissingen. Tom Koopman, Middelburg. D. Smit - Heyse, Grubbenvorst. Carla Pols, Breskens. Foto's: Van de schrijvers(sters). De Stem. Johan Berrevoets, Zierikzee. Foto voorpagina: Johan Berrevoets jr., Zierikzee. Gehele of gedeeltelijke overname van artikelen is slechts mogelijk na schrifte lijke toestemming van de uitgever, die in rechten treedt van de auteurs. Voortzetting van de Veerse Meer Gids. Waarde lezers pag. 3 Noöm Jaap pag. 3 Zo mooi als de Regentenkamer in Zierikzee is er geen salon in heel Parijs te vinden pag. 5 De Zeeuw en zijn land pag. 9 Vang bootvissers en watersporters na een „rampsituatie" goed op pag. 10 Dirk van Duivendijk: Nog een keer een hoogaars bouwen pag. 11 Boeken pag. 14 'n Goeien aevend saem! pag. 14 Acht eeuwen dijken en polders in Zeeland (4) pag. 15 Zeeuwse fruitteelt in opmars; vooral door de perenteelt pag. 20 Op culinaire „pelgrimstocht" VII In Zeeland, het land waar het eten goed is pag. 21 Public relations tijdens storing in kerncentrale Een partijtje tafeltennis midden in een mijnenveld pag. 22 Weerhuisje pag. 25 Kom 's uit de schaduw C. II. D. Buijs Ballot (1817 1890) Een ontzagwekkend Zeeuws geleerde pag. 28 Korte metten pag. 29 Verjaerdag pag. 29 Zeeuwen in Brazilië. Mensen in Holanda pag. 30 Nog meer „Zeeuwse" boeken pag. 31 2

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1982 | | pagina 2