Zeeland -Lekkerland PICCARD" een hotel met verrassingen Tekst: Kees van Boven. „Zeeland - Lekkerland", onder deze slogan wordt op donderdag 22 septem ber een promotie/presentatie-dag ge houden. Op deze dag zullen vis, schaal- en schelpdieren (dus puur Zeeuwse pro- dukten) flink in het zonnetje worden gezet. Deze promotie/presentatie-dag is tot stand gekomen door Zeeland Maga zine en Best-Western Hotel „Piccard" in nauwe samenwerking met het produkt- schap voor vis en visprodukten en on dersteund door de Provinciale Zeeuwse VVV. Zoals gezegd worden deze dag de pro- dukten uit de Zeeuwse wateren op ve lerlei manieren naar voren gebracht. Zo is er een culinaire show te bezichtigen van uitsluitend vis en visprodukten, welke wordt gemaakt, verzorgd en ge presenteerd door de Zeeuwse afdeling van de club van chef-koks (N.C.C.K.) Vis fileren komt uitgebreid aan de orde, evenals de verwerkingsmogelijk heden van mosselen, kreukels, kokkels, kreeft, garnalen, enz. Een relatief nieuw bedrijf op onze vismarkt in Zeeland, is de zalm- en forellen-kwekerij. Ook deze tak van het visbedrijf komt uitgebreid aan bod op deze presentatie. De voorlichting is ook in ruime mate aanwezig. Zo is er een video-presentatie van het produktschap en een voorlich tingsstand van het Ministerie van Land bouw en Visserij met folders en recep tenboekjes. Dit alles ondersteund met een prachtige foto-expositie over Zee land, die wordt verzorgd door de Pro vinciale Zeeuwse WV. Aansluitend op dit promotie-gebeuren wordt 's avonds vanaf acht uur een Zeeuwse avond georganiseerd in de grote zaal van Best-Western Hotel „Pic card". De gehele avond staat natuurlijk in het teken van het Zeeuwse en de visprodukten in het bijzonder. Zo zullen er op deze avond allerlei visschotels worden aangeboden aan de aanwezigen, zodat met alle gepresen teerde produkten ook daadwerkelijk kan worden kennisgemaakt. Tevens wordt op deze Zeeuwse avond de vierde editie van de L.P.-serie „Zee land Plat" gepresenteerd en aangeboden. Alle Zeeuwse artiesten, die hieraan hun medewerking hebben verleend, zullen ook deze avond een optreden verzorgen. De toegang tot beide evenementen is gratis. Echter, voor de Zeeuwse avond is een toegangsbewijs noodzakelijk, dit in verband met de beschikbare ruimte (400 pers.). De kaarten voor de Zeeuwse avond zijn af te halen op de volgende adressen: Best-Western Hotel „Piccard", Badhuis straat 178, Vlissingen; C. A. van Boven, Voorstraat 30, Wissenkerke; VVV Mid delburg, Lammerensteeg 5 en VVV Goes Grote Markt 23. Door Kees van Boven. Wanneer je voor het eerst gekon- fronteerd wordt met de voorzijde van Hotel „Piccard" in Vlissingen, moet je, of je wilt of niet, nog een keer goed kijken. Een torentje met een stukje oorspronkelijke voorgevel, daarnaast een modern gedeelte, dat is het vooraanzicht van een brede maar toch harmoniërende voorgevel van dit hotelcomplex. De ontvangst door eigenaar de heer Pekaar en zijn manager de heer Floor vindt plaats in de ruime entree, waar ook de receptie is ondergebracht. Keu velend onder het genot van een prima bakje koffie vertelt de heer Pekaar, dat het bedrijf nu ruim twee jaar draait in de huidige vorm. Vroeger stonden op deze plaats twee herenhuizen, waarvan er één totaal is gesloopt, de andere riante villa maakt nu nog deel uit van het komplex, zo vertelt de gastheer verder. Het eerder 19

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1983 | | pagina 19