genoemde torentje is daarvan het bewijs. Komend vanuit de entree in één van de restaurants (er zijn er twee) doet de sfeer, door de goede entourage, di- rekt rustgevend aan. Zo te zien is aan dit rustgevende effekt veel aandacht be steed, getuige de gezellige tafeltjes, twee open barbeque's, een gezellige bar en een leuk opgesteld podium met een in tieme dansvloer. Aan de muur hangen typische platte landsartikelen, zoals koperen gebruiks voorwerpen en verschillende paarden- tuigages. Enkele nostalgische schilde rijen, die haast allemaal over de visserij en het vroegere Yerseke gaan, verraden de afkomst van de uitbater, de heer Pekaar. Zwembad zonder chloor. Een zwembad, overdekt, grenzend aan het restaurant en ruim overzichtelijk vanaf een kruk aan de bar. Uniek voor een hotel, zegt de heer Pekaar. Niet het zwembad natuurlijk, maar het chloor vrije water zijn hiervan de oorzaak. Volgens zijn zeggen het enige binnen een hotel. Hoe zoiets werkt, legt de heer Floor in het kort uit. Kijk, het is een heel ingewikkeld systeem van filters, wat allemaal gebaseerd is op de werking met zoutkristallen. Een dure installatie, dat wel, maar de gasten vinden het geweldig en het is nog milieu-vriendelijk ook. Op mijn vraag, hoe dit technisch alle maal onderhouden wordt, komt de vin dingrijke ondernemer om de hoek. De heer Pekaar: ik heb gewoon de man die bij de technische installatie mee gewerkt heeft, in dienst genomen als algemeen medewerker. En dat doet hij nog goed ook. Zodoende heb ik twee vliegen in één klap. Bij het zwembad bevinden zich nog enkele ruimten, waarin nog meer klan tenbinders zijn ondergebracht. Enkele sauna's, een whirrlpool, zonnebanken en zonnehemels zijn hier ondergebracht. Al deze geneugten zijn voor zowel restau rant als hotelgast, gratis te gebruiken. Dakterrassen. Vanuit het, laten we zeggen vrijetijds- gedeelte, wordt via een trap het ach terste zonnedakterras bereikt. Een zeer grote ruimte, die helemaal is betegeld met er omheen een muurtje. Stapels zonnestoelen liggen er voorhanden Waarvan, volgens de heer Floor, veel gebruik wordt gemaakt. Nog zo'n dak terras bevindt zich aan de voorzijde, waar ook alle kamers voorzien zijn van een fraai balkon. Een tweede zaal met bar is op dezelfde verdieping. Deze zaal is in korte tijd om te toveren tot restaurant, televisie zaal, vergaderruimte of zelfs een kin derspeelruimte, wanneer het weer langs de Zeeuwse kust wat minder gunstig is. Kijk, vanaf al deze balkons heb je uitzicht op de Westerschelde, wijst de heer Pekaar. We staan nu op een bal konterrasje van één van de hotelkamers aan de voorzijde. Inderdaad een riant uitzicht, wanneer je de zeeschepen voor bij ziet varen op weg naar Antwerpen of de zee. Vervolgens wordt de hotelkamer uit gebreid bekeken. We zijn door een korte gang in deze kamer gekomen. In elke gang bevinden zich twee kamers, zodat, wanneer je de deur van de gang afsluit, een komplete twee-kamer-woning hebt verkregen. En een woning is het inder daad. In elke kamer een bad, douche, toilet en bidet. De bedden verdwijnen met een handomdraai in de wand en één van de twee kamers is uitgerust met een kitchenette, inclusief koelkast. Een tafel met een paar gemakkelijke stoelen er bij en de zitkamer was ge maakt. Voorwaar weer een verrassing. Centrale keuken. Beneden gekomen aan de andere zijde van het hotelcomplex bevindt zich nog een wat kleiner, maar bijzonder sfeervol restaurant. Je gaat jezelf afvragen, hoe beide restaurants toch vlot te bedienen zijn. De heer Pekaar laat het me zien. Achterin het restaurant bevinden zich twee gemakkelijk te passeren deuren. En hier zit het vernuft, want recht tegenover deze deuren zit nog zo'n stel, die weer precies in het grote restaurant uitkomen. Door deze toegangen sta je direkt in de centraal in het gebouw gelegen keuken. Precies boven deze keuken is de z.g.n. koude keuken, waar zich koel- en vries cellen bevinden en waar de koude scho tels en buffetten worden klaargemaakt. Een lift verbindt deze twee culinaire werkplaatsen met elkaar. Nog enkele bijzonderheden. Hotel „Piccard" is voorzien van drie sterren en een open ster. Deze open ster wil zeggen, dat het hele hotel zich on derscheidt in service en akkommodatie tegenover vergelijkbare hotels, die ook zijn aangesloten bij de Best West Hotel- groep. Bij deze groep behoren er enkele tientallen in ons land en enkele hon derden daarbuiten. Het gehele komplex is aangepast voor gehandicapten. Er zijn geen drempels en waar nog opstakels waren, zijn voor zieningen getroffen. Er worden regel matig aktiviteiten georganiseerd, zoals modeshow's, jazz-, dixieland- en coun- trymiddagen. Speciale midweek- of weekend-arran gementen zijn steeds voorradig. 20

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1983 | | pagina 20