Zoete Zeeuwse babbelaers op het mooie Middachten-kasteeltje Tekst: J. Kousemaker. Kijk op het Groene Gelderland; Kijk op het Groene Zeeland; Kijk op het Groene Overijssel. Per deel 32,50. Uitg. Mij. Elsevier, Amsterdam 1983. Ondanks de afstand heeft Zeeland Ma gazine graag gevolg gegeven aan de uitnodiging van de Uitgeefster om pre sent te zijn bij de perspresentatie op Kasteel Middachten De Steeg van drie nieuwe, bovengenoemde, delen van de magnifieke serie „Kijk op het Groene Nederland." Had dat te maken met de plaats van handeling: het charmante kasteeltje waar (nu nog) de scheidende Commis saris der Koningin van Gelderland, mr. W. J. Geertsema woont; die geflankeerd zou worden door twee van zijn collega's van de beide andere genoemde gewes ten? Het was allemaal bijzonder. Wat heeft Elsevier een gevoel voor stijl en hoe weet Elsevier dat tot uitdrukking te brengen. Bij onze aankomst werden we, tot onze verbazing, op de voet ge volgd door een Walchers boeren-echt- paar (Dingemanse uit Middelburg) in prachtige kleding en erg fraaie sieraden. Als extraatje werd het Zeeland Maga zine vergund, door de allervriendelijkste mevrouw Geertsema, om de expositie in het onderhuis te bekijken van enkele honderden fraaie doeken: de schilderijen van de juist klaargekomen tentoonstel ling „Van Veluwezoom tot Haagse School" (die pas de volgende dag geo pend zou worden). We vielen van de ene verbazing in de andere. Een heerlijke ervaring, waarover we verder discreet dienen te zwijgen. Maar wel mogen we vertellen, dat hoe hartelijk spontaan Zeeuws! mevr. Dingemanse in haar karbies grabbelde naar een paar doosjes heerlijke babbe laers, door haar man gebakken, om ze gastvrouwe en aanwezigen te presen teren. Laten we niet uitvoerjg zijn over de speeches, (onze dr. Boertien was weer goed voor een hartelijke lach), maar aandacht vragen voor de nieuwe Kijk op het Groene-boeken. Eerder hanteerde Elsevier in een serie „Kijk Op" een onverwoestbaar sterke formule. Het succes was enorm: één miljoen exemplaren gingen over de toonbank. Dat was een spoorslag te meer om een nog sterkere formule te han teren voor een nieuwe serie Kijk op het Groene Nederland, in elf delen; iedere provincie één. Wie het fraaie Kijk op Zeeland heeft genoten, vermoedt wat hem/haar wacht bij het kijk-, lees- en doe-boek over Zeeland. Maar zijn verwachtingen zullen overtroffen worden. Hoe ongeloofwaar dig het klinkt, het nieuwe boek vind ik mooier. Hoe kan dat eigenlijk? Zou het liggen aan de voortreffelijke vormgeving van Bert Zeijlstra? Is het te danken aan de soms geweldige, soms sublieme maar steeds sterk boeiende vele, vele kleuren foto's van voornamelijk Kees Scherer (ook plm. 10 van Wim Riemens), die zorgden voor een doorlopend kijkgenot? Komt het door de goed verzorgde tekst van Sietzo Dijkhuizen? Weineen! Het komt door het samen gaan en samenspelen en samenwerken van drie goede vaklieden, die het met kennelijk plezier deden en die zo kwa men tot een blijmakende prestatie. Zag u de volgorde: kijk-, lees- en doe- boek? Opzettelijk zó gerangschikt. En dat doeboek dan? Jawel! De laatste 16 pagina's maken dat er (ook) van. Bent u een wandelaar? U kunt uw huiswerk doen aan de hand van het slot. Bent u een fietser? Hetzelfde geldt voor u. Of een automobilist? Nogmaals: 18

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1983 | | pagina 18