Zeeland voor allen die Magazine van Zeeland houden in dit numme :r Bij de voorpagina: Stenen des aanstoots? 15e jaargang No. 86. Twee-maandelijks tijdschrift met aktualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Druk en uitgave: Drukkerij Markusse, Wissenkerke Postbus 1 Telefoon 01107 - 13 08. Bank: Rabobank, Wissenkerke. Rekening no. 37.14.02.123. Giro van de bank: 365567. Hoof dredakteur J. W. van de Graaf, Vlissingen. Abonnementen Nederland en buitenland 30,per jr. Losse nummers 3,75. Medewerkers J. Kousemaker, Middelburg. Joris van Hoedekenskerke. Kees van Boven, Wissenkerke. Cor van Heugten, Eindhoven. Harry de Waard, Achthuizen. J. P. van den Broecke, Veere. R. W. Geldof, Papendrecht. Foto's: Van de schrijvers(sters). De Stem. Foto voorpagina: Ed Reebergen, Wissenkerke. Gehele of gedeeltelijke overname van artikelen is slechts mogelijk na schrifte lijke toestemming van de uitgever, die in rechten treedt van de auteurs. Voortzetting van de Veerse Meer Gids. Voorwoord pag. 3 Terugblikkend op 20 november 1974: ARP-Tweede Kamerlid mr. W. Schakel had de krediet-overschrijdingen Deltawerken bij stormstuw-keuze al door pag. 5 Piet Verwijs van Vervoex: „Oosterschelde pas interessant voor oesterteelt, als het water na 1986 weer rustig is" pag. 5 Om den Broode pag. 6 Spaar de 12 mijls-zone: Waarom is het kustwater en zoute Delta water zo voedselrijk? pag. 8 Zeeuwen op de vrije nering pag. 9 Kom 's uit de schaduw: Het Slot Oostende te Goes pag. 15 Een Judas-Evangelie in het Zeeuws pag. 19 Boeken pag. 19 Praetuus-Praet pag. 20 Domburg 150 jaar badplaats pag. 21 Waterleiding pag. 22 Kan een nieuwe vinding TH Twente de Rijn en de Delta van Frans mijnzout verlossen? pag. 23 Felle kritiek op Waterstaats-plannen: Muskusratten-vangers vragen een Rijksdienst onder het Ministerie van Landbouw en Visserij pag. 25 Rondvaart op de Oosterschelde pag. 25 Een merkwaardig boek over boeren en koeien pag. 26 Brabantse emigratieZeldzame wilde planten uit Empel groeien langs de Deltadammen pag. 27 Oe a je over je 'n eighen dienkt, zö dienk je ok over je tael pag. 31

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1984 | | pagina 2