Stilte voor de storm Storm Stilte na de storm Waarde Het jaar 1984 is alweer enige weken oud, als ik dit schrijf, maar dan toch nog een voorspoedig jaar toegewenst. Het afgelopen jaar was een jaar vol pro blemen en tegenstellingen, maar als wij de laatste weken onze kranten goed gelezen hebben, is er weer hoop. De economie slingert weer aan, er vinden meer investeringen plaats en een goede handelbsalans. Bezuini gingen op alle fronten, nog niet genoeg, maar het begin is er. Velen hebben hiervoor moeten inleveren, wat niet gemakkelijk is gegaan, maar het is ge beurd en dat vind ik een goed punt. Het is te hopen, dat men dit beleid volhoudt, want anders zijn al deze hoopvolle punten te ver waarlozen. Iedereen is zuiniger geworden en wacht met een mogelijke aankoop zo lang mogelijk. Maar op een zeker moment moet dat toch gebeuren. Schepen moeten gerepareerd en eventueel vervangen worden. Geleidelijk zal er een verbetering ontstaan, niet alleen in ons land, maar ook bij onze buurlanden. Wat ook van belang is, want alleen kunnen wij het niet. Lezers, u ziet ik ben vol goede moed en ik hoop u ook. Dat '84 een beter jaar zal zijn dan '83. vdG. Er ligt een rust op alle wegen, Je ziet en hoort geen blad bewegen. Het is zo onnatuurlijk stil. De koeien staan, de kop gebogen, Opeengehoopt en onbewogen. 't Is of die rust iets zeggen wil. En waait er dan ten langen leste Een zachte bries vanuit het westen Die straks een felle storm zal blijken, Dan is het dat de stilte zucht, Heel even maar, terwijl de lucht Een beetje donkerder gaat lijken. Met harde, niets ontziende vlagen, Wordt wind tot storm en donderslagen. Lawaaien over zee en land. De wilgen en de populieren Laten hun takken zwaaiend zwieren. Het witte schuim ligt op het strand. De klokken in de klokketoren Laten verwaaide klanken horen. De meeuwen zijn hun richting kwijt, Hun vliegen lijkt nu op laveren. Het water glinstert op hun veren, Het is een ongelijke strijd. De vogel lijkt nat, klein en broos; De elementen zijn te boos. Toen was het al voorbij, De elementen zwegen. Het bouwland en de wei Hebben weer kleur gekregen. De lucht is blauw en blij. Een groene bomenrij Staat langs de natte wegen. Mevr. Smit - Heyse. 3

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1984 | | pagina 3