IE GAET'R VANDEUR, De Verloren Zeune BEWEGING Waarde Nog enige weken en de zomer is begonnen. Een zomer die, hoop ik, veel mooi weer zal brengen, zodat ieder en vooral die in ons land blijven, veel kunnen genieten van onze mooie recreatiegebieden. Vooral zij, die naar Zee land komen. Voordat u op stap gaat, denk erom dat alle vervoer, papieren en wat er allemaal bij hoort, als u met vakantie gaat, in prima staat is. Het is fijn om er een paar dagen tussenuit te zijn, maar het is ook fijn om met u allen gezond en wel thuis te komen, vol goede moed voor een nieuwe werkperiode tot de volgende vakantie. In deze komende maanden zal het er heet toe gaan met het vinden van een oplossing voor het probleem voor het plaatsen van kruisraketten. Het gaat er om welke methode is de beste om de vrede te bewaren. Een vrede tussen de twee groot-mogendheden, waartussen wij als West-Europeanen leven. ezers Mie paerden rieë lanks dieken en wegen, Bie 't plakkebord bie wauwelende kaerels staeë, Veldvruchten roeme twint da'k'r deur'ene gaeë, De waerde van de beesten schatte, valt't mee, of tegen? Saemen lolletjes verkoope over 'n schommelkonte Van 'n wuuf; mie 'n jonge meid kuiere as 't gaet duustere, En de nacht deur naer 'eur plaegen bluve luustere, Klaerwakker nae eur ligge taste in de leege rondte. 't Is noe wê mooi gewist! mien jonge boere-krachten Binne d'r nie voe eenzaeme, slaepelooze nachten. Sterk bin'k as 'n paerd dat z'n eigen nie laet vange. De groote waereld is 't waerdat ik nae verlange! Ik gae ik wig! ik za van noe af an m'n eigen weg wê vinde. Vaoder en moeder voe julder weins ik gin verdriet, 't Geluk maekt wies, de nood za krachten binde; 'n Veint za 'k weze as je me laeter 'ier wee ziet. Willem de Mérode, „De Verloren Zoon", Amsterdam 1928. Verzeeuwsing: J. Kousemaker. Wij zijn niet alleen Nederlanders, maar ma ken ook deel uit van West-Europa en als zo danig moeten wij ook ons steentje bijdragen. Nog nooit is er in de geschiedenis een modern wapen afgeschaft. Alleen maar oudere en niet meer moderne wapens worden wegge worpen. Het nieuwste wapen is er en blijft er. Het is uit de boze om zo te manoevreren, dat wij Europeanen in een positie komen, dat het evenwicht tussen de machten verstoord wordt en dat Oost-Europa, een land waar geen democratie, geen vrijheid van spreken en er alles te zeggen hebbende topregeerders de lakens uitdelen, in een positie van over macht komen. Daarvoor moeten wij ons hoeden en ik hoop, dat de goede beslissing „plaatsen" genomen wordt. Een prettige vakantie, met zon en rust. vdG. Ik ben in Zeeland teruggekomen En zie de populieren bomen Ze fluisteren hun Zeeuwse taal. Het zwarte land, de groene weiën, De beesten en de boerderijen, Het is gebleven, allemaal. Hier ligt in 't land een snoer van dorpen Als zomaar ergens weggeworpen. En ginds een eeuwenoude stad. Daar is de zee met haar getijden, Ik zie de grote schepen rijden Voorbij het land van Rilland Bath. Bewegend Zeeland, wees geprezen, Je was kapot, je bent herrezen Door de volharding van de Zeeuw. Zolang dit volk nog kan bewegen In felle zon, in wind, in regen, Zal jij nog leven, eeuw na eeuw Beweging is in 't Zeeuwse wapen. De leeuw moet zwemmen, mag niet slapen! Mevr. Smit - Heyse. 3

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1984 | | pagina 3