Wens... In vele talen en dialecten zijn de afgelopen we ken goede wensen uitgesproken voor een geluk kiger en vrediger nieuwjaar. Ook wij voegen on ze wensen daarbij, in de hoop dat al deze wen sen, die opgeklonken zijn, iets bij mogen dragen tot het behoud van de wereldvrede en tot meer geluk voor het mensdom. Het woord wereldvrede laat zich gemakkelijker omschrijven dan het woord geluk. Het eerste woord is voor iedereen van gelijke betekenis, maar het andere heeft voor ieder persoonlijk een andere inhoud. De een zal het vertalen met een baan hebben of krijgen, een ander met dagelijks voldoende eten op tafel te hebben en een derde door geen angst meer te kennen. Hóé de woorden ook worden ingevuld, we kun nen er niet aan ontkomen dat wij allen samen er aan moeten werken iets daarvan in het nieuwe jaar zichtbaar te maken. Hoe moeilijk dit zal zijn bewijzen een paar arti kelen in dit nummer van Zeeland Magazine. Kernenergie. Een geladen woord. Voor de een verderfelijk, voor de ander goed aanvaardbaar. Toch zullen ook hier beide partijen eens tot een vergelijk moeten komen. Mogelijk dat een over eenkomst tussen Amerika en Rusland om tot ver mindering van kern wapens te komen, hieraan kan meewerken. Laten wij het bij deze tegenstellingen, die tot nu toe ontaardden in een welles-nietes-spelletje en richten wij ons oog op de nabije toekomst: voor jaar en zomer. Zeeland in lente- en zomertooi. Bloeiende boom gaarden, wuivende graanvelden, zonovergoten stranden en duinen, vriendelijk kabbelende golf jes die uitnodigen voor een verfrissende duik of een plezierige surf- of zeildag. Ai, ook hier weer volop tegenstellingen. Zeeland is al druk genoeg zegt de een, Zeeland kan nog best wel wat hebben zegt de ander. Zeeland gast-provincie op de HISWA in Amster dam met een schitterende stand en ook in Düs- seldorf op de Bootschau vertegenwoordigd. Worden er aan het eind van het seizoen, als de laatste vakantieganger vertrokken is, hier en daar de vlag uitgestoken? Het schijnt moeilijk te zijn een onderwerp aan te snijden waar geen voor- en tegenstanders van zijn. Dat is ook niet erg. Maar laten wij alstu blieft onze tegenstellingen in goede harmonie en niet met de vuist op tafel zien op te lossen. Zeeuwen worden nog altijd beschouwd als nuch tere mensen. Laten wij dit dan ook tonen. En dit is dan wel de hoofdwens van Jokko de Zeeuw. 3

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1985 | | pagina 3