WINTER PROGRAM '85/'86 MOLEN TAVERNE DE 'HOOP' Zaterdag 21 juni: het festijn wordt voort gezet, te water en te land. Wederom zeiltoch ten met „bruine" schepen, maar ook zelf zeilen in open boten en catamarans, zeil wedstrijden, waterskiën voor het publiek en kanoverhuur tegen gereduceerde prijzen op dagrecreatieterrein De Piet. Hoogtepunt van het watergebeuren van die dag zal ongetwij feld het admiraalzeilen zijn, dat om vijf uur vóór Kortgene zal plaatsvinden. Steeds weer is het een indrukwekkend schouwspel om zo vele klassieke zeilschepen „in admiraal schap" te zien varen. Zeer de moeite waard; aanbevolen! Wie zeilen wil, maar niet van water houdt, wende zich naar Vrouwenpolder, waar op het brede Noordzeestrand met zeilwagens af komstig uit De Panne kan worden gezeild. Hij of zij voor wie dit allemaal nog niet snel genoeg gaat, kan op zaterdagmiddag zijn hart ophalen op het bij Arnemuiden gelegen vliegveld Midden-Zeeland, waar een groot vliegfeest wordt gehouden. Heeft u ooit een aap uit een vliegend vliegtuig zien springen? Op zaterdag 21 juni zal dat tijdens het vliegfeest gebeuren: een parachute- springende gorilla. Waarlijk uniek. Liever met beide benen op de grond? In de kernen rond het Veerse Meer optredens van muziekgezelschappen, volksdansgroe pen en expressiegroepen. Onder meer con certeert 's avonds het Zeeuws Orkest in de Grote Kerk te Veere. Verwacht wordt, dat het geknor, gereutel en geronk van een ze ventigtal oldtimers dat 's middags door het stadje Veere zal trekken reeds verstomd is ten tijde van het concert. Lest best voor die dag: niet onvermeld mag blijven de feestelijke opening van het tweede windsurfcentrum in het Veerse Meer gebied op de Oranjeplaat bij Arnemuiden. Op het centrum van allure wordt een open dag gehouden; een ieder is er welkom. En dan zondag 22 juni: „the day after the night before". „Katerrace" is wellicht de meest sprekende benaming voor de wedstrijd voor zeiljachten van Wolphaartsdijk naar Veere en terug. Gevaren wordt er om de Kristallen Bol van de Jachtclub Veere. De aktieve „landrotten" kunnen wandel- en fietstochten in het Veerse Meer-gebied ma ken. Surfers kunnen hun krachten meten in een surfwedstrijd over 40 kilometer of tij dens een recreatie-surftoertocht over 18 ki lometer. Start: rond het middaguur. Muzikale genoegens zullen op deze dag van internationale allure zijn. In Kortgene zal om 2 uur de „Salford College Band" uit Engeland optreden. Om half vier zal deze brassband in Britse stijl het veld ruimen voor musici en dansers van „d'Oude Kapel" uit België die dansen en muziek uit de Renais sance zullen uitvoeren. Een kontrast? Jazeker, maar maakt die grote verscheidenheid van al het gebodene tijdens de Veerse Meer Dagen dit evenement niet tot een waar festijn waar voor ieder wel iets te genieten valt? Wij wensen u eind juni veel genoegen in Zierikzee en in het Veerse Meer-gebied! J. Q. C. C. Becht. te Serooskerke (W.). Tel. 01189-2842. In een landschappelijk en ambachtelijke sfeer van toen en nu bieden wij u de mogelijkheid tot - koudbuffet; - broodbuffet; - koffietafel a la taverne; - kinderfeestjes; - recepties etc.; - misschien zelf een leuke suggestie?; - bezichtiging en rondleiding molen voor groepen; - informeert u eens vrijblijvend. Vanaf 1 okt. de weekenden geopend, andere dagen op afspraak. U BENT WELKOM BIJ: Leo en Ellen van der Weijde 14

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1986 | | pagina 14