81 De vloot des vijands naakt tot op de Zecuwsche stranden En werd van Vlissing's wal met angstgevoel gezien. Men ziet weldra den rook en'tschrik'lijkstrijdvuurbran- den De kleine Staatsvloot durft den vijand weerstand bièn. sclie geleverd. Volgens de verhalen van beide genoemde schrij vers, hadden de Engelschen eerst door verraad onze schepen zoeken in brand te steken, toen dezelve nog onttakeld lagen, hetwelk ontdekt en mislukt zijnde aanleiding gaf, dat de onzen spoedig eene vloot verzamelden en naauwelijks hiermede in zee «cstok'en de vijandelijke vloten der Engebchen en Eranscben ontdekten, die landingstroepen aan boord hadden en alzoo ons Vaderland verderf en ondergang dreigden. Onze vloot, bestaande slechts uit 52 oorlogschepen en naauwelijks in 't geheel too zei len tellende, stond onder opperbevel van DE RUITER, terw,)l tromp en baekrRT onder hem bevel voerden. De Engelscheonder Prins robf.rt en de Franschc onder den Graaf d'estf.Éks telde 00 groote schepen van oorlog en bestond in 't geheel u,t ,5o zei len De strijd ving aan ten ure na den middag legen den avond verklaarde zich de zegepraal voor de onzen de nacht eindigde den strijd doch 's morgens was de vijand geweken en onze vloot lag buiten de banken niet verre van de plaats waar het gevecht begonnen was, zoodat men spoedig de heuchelijke tijding der overwinning vernam. Uit eenen zeer naïven brief van tromp, te vinden bij WaOEKAARkan men over de heftigheid van dezen zeeslag en onze zegepraal oordeelen. Op den 20.'» van de maand Augustusviel de zeeslag voor Kijkduin voor waarin de Onzen buitengewoon gelukkig waren welk buitengewoon geluk DK BUIT» toeschreef aan de kracht der

Zeeuwsche Volks-Almanak / Nehalennia | 1838 | | pagina 162