130 wiens stam door goede overleveringenin de familii van de lieeren vas deb Goes berustende, blijkt than ruim vier eeuwen oud te zijn. Men kweekte toen hiei te lande den Moerbeiboom als cene zeldzaamheid. I oudheid van dezen boom wordt ook door zijn uilerlij gestaafd gelijk nevensgaande naauwkeurige afteekenin; aantoontwelke nog met het origineel vergeleken ka: worden. De aanblik op dezen boom is waarlijk roerend Wanthoewel het onzeker is of de Moei bezienboom ei zijne vruchten voor Jacoba iets bijzonders aantrekke lijks hadden, waarschijnlijk is het, dat deze boom i haren leeftijd is geplanten zeker is hetdat dezelve uit de dagen der oudheid eene ongelukkige liefde lier innerende voor haar treffende beeldspraak was. W\ herinneren ons hierbij aan de dichtregelen van Yade Cats welkeop haar toegepasteen liefderijker oordei aan ons gevoel opleggendan de al te gestrenge kritiel over haar geveld heeft. Hierin zullen onze Vrouwen lie wel met ons eens zijn al vallen zij elkander wel een De schrijvers van den tegenwoordigen Staat van alle Volken brengen in het 10.' deel handelende over Zeeland, dit getui genis, uit de echte bescheiden ontleend, bij. Wij hebben ge tracht daarvan inzage te krijgen, omdat wij hoopten hierin meei belangrijks te zullen vinden, hetgeen ons echter niet gelukt is en moeten dus in het aangehaald getuigenis berusten, hetgeei alle blijken van echtheid draagt. Alles wat Zeeland betreft, isi ditwerk zeer getrouw, daarliet doorgeleerde Zeeuwen bewerkt is

Zeeuwsche Volks-Almanak / Nehalennia | 1838 | | pagina 208