gesneden. Renesse alzoo geene nuttelooze woorden wisselingen willende beginnente groot van zielom zich tot laagheden te Ternederen, en wel wetendedat, naar de gewoonte dier tijden, hein welligtzonder verderen vorm van proces, een beleg te wachten stond, versterkte zijn slot, voorzag het van mond- en krijgsbehoeften en genoegzame manschap en bragt het alzoo in staat van tegenweer intussclien geduldig afwachtende wat men jegens hem beginnen zoude. Alras werd hij gedagvaard om binnen eenen bepaalden tijd te Yeere voor den Graaf te verschijnen ten einde zich te verdedigen tegen de op hem rustende beschuldiging. Maar Renesse die niet al leen een kloek en moedig maar ook een bekwaam en voorzigtig krijgsman wasen deze eigenschappen ook nu niet verloochende wilde zich niet roekeloos in de hin derlagen zijns vijands begeven, en verzocht alzoo een vrije pas of geleide, om naar Yeere te gaan en van daar terug te komen; een allezins wijze en voorziglige maat regel, daar hij, ook zijner onschuld volledig bewust, en de gestrengste onderzoekingen in geenen deele vree- zendemet alle regt beducht zijn moest voor de hem nu meer bekende slinksche handelwijze van van Rorselen (en de uitkomst logenstrafte zijne verwachting niet en bewees de gegrondheid van zij no vrees.) Wolfaart toch en zijne medestanders wel overtuigddat het hem niet moeijelijk vallen zoude, het ongegronde hunner aantijging in het helderste licht te stellen, en vooruit berekenende,

Zeeuwsche Volks-Almanak / Nehalennia | 1839 | | pagina 130