98 was overgestokenen zelfs de uitrusting der schepen door in hem verhaast werdomdat een langer verwijl slechts mo verslimmering van 's lands zaken konde te weeg brengen; te toen had ieder, nog vóór het jaar 1296 ten einde liepi lan op de aanlandiug van graaf Jas in Holland gerekend; hul doch de sluwe heer vax Borsseles schoon openlijk in aai die gevoelens schijnende te deelen, wist te wel, waar, rin wanneer en hoe de lang verwachte Graaf den bodem het gec eerst zou drukken. Wanneer men in Holland of Fries- ma landja zelfs in Zeeland zich nog de vraag deed: hot bij de hoeren toch wel aan het hof van koning Eovarii wares zie ontvangen gewordenof zij geslaagd warenom dezen tl nei bewegendat hij zijne dochter en zijn' schoonzoon zoudt vai toebetrouwen aan afgezantenwier berigteu zóó ongun- kot stig omtrent den toestand van een land luiden moesten de waarin men zich niet ontzag den Landsheer naar het level gel te staan-, en wal toch wel de oorzaak van liet uitblijvei lui des Graven wezen mogte?-dan wist heer Wolfert bj zot zich zeiven die vragen gereedclijk op telossen. Hij wist ge< dat Engelauds Koning op het naauwkeurigsle omtrei tw. den toestand des lands was ingelicht; dat het dezen tl sot doen was, om de belangen van de drie graafschappei aai innigst aan die van Engeland te verbinden; dat er tij( Fe moest gewonnen wordenom het verbond legen Frankriji da zijn beslag te doen krijgen; dat de invloed van Jakvü 'la Avesses geweerd en de Vlaming lot diens belangen over- be gehaald moesten wordendat de gerekte feestvieringci

Zeeuwsche Volks-Almanak / Nehalennia | 1839 | | pagina 194