1 52 Gei gebi V jaar Bat zeki heii Ter; tv an van lid hee; lsen gcw des gen nog bev om teg adi in MIC VÓ' eig teg wa Jijke ridderhofsteden welke eenmaal in zóó grooten getale in Zuidbeveland werden aangetroffen en den talrijken adel ten verblijve strekten; deels ook door dc heuschheid van den vorigon eigenaar en de beleefdheid van diens zaakbezorger als een aangenaam rustpunt voor den fatsoenlijken man, die, in het schoonc jaar getij met zijne vrienden een toertje wenschte te maken door het zuidwestelijk gedeelte van ons heerlijk eiland. Was dan het oude slot eetie algemeeno uilspannings- plaatsvraagt misschien de bewoner ecner andere provincie, die de Zeeuwsche gewoonten niet kent, maar nogtans ons volksbocksken doorbladert; doch ons ant woord op die vraag moet ontkennend zijn. Ja welligt zal het elders bevreemden wanneer wij er bijvoegen, dat wij ten minste in Zuidbevelandzoodanige alge- meene uitspanningsplaatsen voor den fatsoenlijken stand in liet geheel niet kennen. Wanneer deze zich eens van de beslommeringen des werkzamen levens wil ont spannenzonder eigenlijk nog elders wonende vrienden te bezoeken dan wil hij zoo veel mogelijk de schoone natuur genieten. Er worden dan te voren afspraken gemaakt; en alles wat men ter voeding en verkwikking noodig heeft, wordt in de rijtuigen medegenomenver mits doorgaans in dergelijke gevallen het gezelschap te talrijk is om in één enkel plaats te kunnen vinden. Is men eindelijk op eenen schoonen dag afgereden dan wordt van tijd tol tijd, bij een der ontelbare bekóorlijko

Zeeuwsche Volks-Almanak / Nehalennia | 1841 | | pagina 150