D 98 aangesteld was liij als zoodanig bij den ongclukkigen slag van het volgende jaar, waarin hij zich niet minder moedig kweel. Bij zijne terugkomst in den Uriels werd hij door het ruwe gemeen dat bij nadeelige gevechten altijd verraders ziet, mishandeld; doch de Staten lieten den held rcgt wedervaren hoewel hij vooreerst buiten dienst bleef; doch toen zijn broeder in 1666gesneuveld was, bood hij zich aan, om de plaats zijns broeders te bekleeden wcuschende, gelijk zijn vader, één zoon en zijne vier broeders ook voor de Republiek te sterven. Laat hier de dichter weder spreken. Wat Godlijk heldenvolk! neen 't vrije Griekenland Zag nooit een' eedier' drom verzameld aan zijn strand. Hier nadert Evertses verheft u landgenooten Voelt d'adeldom des stams waaruit gij zijt gesproten. Hier nadert Evertsen! In 's lands vergaderzaal, Alom behangen met der Britten wapenpraal Spreekt hij «o, laat mij de eer, de onschatbare eer verwerven, Om voor de vrijheid van mijn Vaderland te sterven Vier mijner broederen mijn vader en mijn zoon «Zijn strijdend voor 's lands regt, gesneuveld! ;Ook dit loon «Zij aan mijn' dienst vergund na veertig jaren strijden! 'k Wil 't overschot mijn bloeds aan 't heil van Neerland wijden! Hij gaat: beklimt de vloot, knot Englands dwinglandij En als zijn broeders zoon en vaders sneuvelt hij. Owie bij dit verhaal zijn borst niet voelt ongloeijen Naet naar zijn tombe snelt, daar niet een traan laat vloeijen,

Zeeuwsche Volks-Almanak / Nehalennia | 1841 | | pagina 202