gehouden, welks gelijk thans in Zeeland niet meer ge- Tonden wordt. (3) liij de naauwkeurige afteekening Tan het binnenste gedeelte der zoogenaamde Preckkerk(4) (welke af teekening door cenen jeugdigen kunstenaar Tervaardigd en door de zorg der Redactie van dit Jaarboekje in steendruk gebragt is, om in den Almanak opgenomen te worden) lust bet mij, een en ander te herinneren, wat op deze fraaije Kruiskerk betrekking heeft. Ik noem het slechts herinneringen; want veel meer dan het reeds in druk bekendo, of hetgeen den aandach- tigen beschouwer, dio de Kerk opneemtin 't oog valt, ben ik niet in staat mede te deelen. Zulks zal evenwel enkelen welligt iets meer. dan eene herinnering zijn, en anderen niet onwelkom wezen. Het hier en daar ver spreidde (5) kortelijk bijeengebragtvinde alzoo in den (3) Smai.legakgb schreef in zijne Chronijk van Zeeland, bl.537, (ao 169G) reeds: *dat diergelijke Kerk nochte van grootte, nochte van doorluchtigheid, in Zeeland nauwelijks te sieti is.» (4) Zoo ver ik weet, bestaat hiervan geene plaat. De afbeelding derKerk, zoo alsdie van buiten zich vertoont, vindt men bij Smai- iegakge, waarschijnlijk overgenomen, in den Staat van alle Kol ken, en naar eene nieuwe teekening in den Aardbol. (5) Wij zullen in den loop van ons verhaal of vertoogje de schrijvers opgeven, van welke wij onze mededeelingen ontleend hebben. In het Woordenboek van vak deb Aa vindt men op het artikelGoes, van eene bekwame hand afkomstig, veel belang rijks. Ook hiervan hebben wij naar ons doel gebruik gemaakt.

Zeeuwsche Volks-Almanak / Nehalennia | 1844 | | pagina 168