- 41 Zeeuwschen Volks-Almanak eene geschikte bewaarplaats. IloTendien ieder lieeft zoo zijne eigene wijze van zien, Tan opmerken en Tertellen, en zoo krijgt men van zelve eeuige Terscheidenheid terwijl niet allen op hetzelfde bepaaldelijk hechten. Wat de een slechts aanstiptgeeft aan een' ander soms aanleiding, orn er meer bijzonder do aandacht op te restigen. Zoo ging het mij ten minste en ik hoop dat de lezers Tan den Almanak hieraan linune aandacht zullen willen geren. Het begin der stichting en de naam des bouwmeesters zijn onbekend doch toen in den aanvang derXV.'eeuw, het westelijk gedeelte werd opgetrokken, bestond het oostelijke reeds. (Dit gedeelte wordt thans roor do godsdienstoefeningen der hervormden gebruikt). Hertog Aibrkcut gaf den 22 Jul ij 1407 reeds eeuige Toorregten welke de stads bierdragers bezeten haddenaan de Lieve Frouivenliapel in deze Kerk. Jacobcs Ridder, Bisschop van Hebron, beloofde als vicaris van den Utrecht- schen Bisschop den 23 .Tulij 1410 groote aflaten aan degenendie op zekere tijden de Maria Magdalma Kerk te Goes bezoeken, of haar iets legateren zouden. Dertien jaren later was het geheel inct den toren, die ook hier aan de westzijde was opgerigt, voltooid. De vicaris Mat thias wijdde haar den 18,Tunij 1423, ter eere Tan den AamagiiGBif Gob van Arabia (wafers) en van Maria Ma GDALETA in. Nieuwe aflaten werden toegezegd en bleven niet zonder uitwerking. Intusschcn blijkt uit het eerst bijgebragte, dat do Kerk gedeeltelijk reeds voor

Zeeuwsche Volks-Almanak / Nehalennia | 1844 | | pagina 169