60 den gewenscliten uitslag bekroond zag. Zijn voorbeeld en hulp waren niet zonder invloed geweest op de in gezetenen zijner geboortestad, die daaraan mede deel genomen haddengelij k ons daarvan reeds ten jare 1601 en later in 1610de bewijzen zijn voorgekomen. Hieraan zal dus ook Goes gedeeltelijk dat vermogen te danken hebben gehad, waardoor het in staat was zijn heerlijk Kerkgebouw te herstellen maar juist daarom bevreemdt het ons dat men te dier plaatse te het eenvoudig gedenk- teekeu ter zijner eere niet herstelde. Doch, wat het toon levende geslacht niet deed, kan het tegenwoordige doen. Wij willen wel niet geiekend worden onder de zulken, die de standbeelden-manie onzer eeuw huldigen. Wrij willen geen praalgesticht voor Y alkis oprigten, al ergert het ons niet, wanneer wij die voor uitstekende mannen in heiligdommen aantreffen. Wij willen slechts een eenvoudiggedenkteeken dat de hand des tijds ver nietigde herstellen. Wij houden het daarvoor, dal zulks hun die daartoe medewerkten, ter eere zou verstrek ken even als het den Leden van het Goessche Departe ment der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen ter eere moet gerekend wordendat zij te dier plaatse op het graf van den menscbonvriend Fraïs Naehebout in 1819 eenen steen plaatsten met een opschrift, het welk zeker niemand, die het leest, ongepast vindt, maar in tegendeel door ieder zal gebillijkt worden. Vertrouwen de dat eene gezindheiddie voor 25 jaren hier ken-

Zeeuwsche Volks-Almanak / Nehalennia | 1844 | | pagina 194