blijken dragen van buitengowonen moed onversaagd heid en dapperheid wij verheffen ze gaarne door onzen lofwij brengen gaarne onze hulde aan beroemde oorlogs helden staatsmannen en alle die edelen die hun leven en hunne krachten hebben toegewijd aan de dienst van hun Vaderland die op het veld van eer den roemrijksten dood zij n gestorvenen wier grootsche daden met onslerfe- lijken roem in de historiebladen prijken. Wij vereeren gaarne hen die door vernuft en geestvermogens hebben uitgemunt, en tot sieraad verstrekten van de eeuw, waarin zij leefden of door hunne werkzaamheden en bemoei- jingen de maatschappij aan zich Terpligt hebben. Maar nevens dezeu verdienen voornamelijk onze hulde, de zulken, die door weldadigheid hebben uitgemunt, en hunne tijdgenooten daardoor tot zegen verstrekt hebben. \n Griekenlanden Romewaar de kunsten en weten schappen wel een hoogen trap van bloei bereikt hadden; waar de beschaving wel de ruwheid der zeden had ver zacht, maar waar stoffelijke waarde niettemin over alles zegevierde en de godsdienst voorschreef, aan eene dar tele Pterins, een' ligtzinuigen Bacchusen overmoedigen Krijgsgod offers te brengen en alles op welvaart en zin genot was berekend; daar moge de weldadigheid in het ondersteunen van ongelukkigen schaars beoefend, en schier builen de rei der deugden zijn geplaatst geweest; geheel anders is dit gewordensinls hel licht van het heerlijk Evangelie over de aarde verrezen is,en wijden

Zeeuwsche Volks-Almanak / Nehalennia | 1846 | | pagina 153