175 is boven die der naburen in toegang gemakkelijk en met de minste kansen ran zeegevaar genaakbaar. Er zijn bijzonder in het weleer zoo bloeijend Middelburgnog voortreffelijke magazijnen en gebouwen die op het her leven van den handel slechts schijnen te wachten, om weder aan hunne oorsproukelijke beslemming te voldoen Ook Zierikzee bezit nog veel, waarvan voor den handel partij te trekken is. Er zijn in Zeeland nog aanzienlijke kapitalen, welke in den handel geplaatst dubbel vrucht- gevend voor den bezitter kunnen worden, en die door den handel levend en werkend geworden, duizenden arbeid, brood en welvaart zouden opleveren. Eengrootsch ontwerp ter opbeuring van den handel staat verwezen lijkt te worden. Het is uit de omstandigheden en de vorderingen des tijds geboren en bij gelukkige afwen ding van gevreesde bezwaren kan door hetzelve goed ten uitvoer gelegd ten minste voor een groot gedeelte Men zie over die bezwaren: Herinnering aan het oordeel van een' deskundigen over de afdamming van het Sloe. De brief en soc iets over de afdamming van het Sloe, door J. ab Utrecht Dresseehdis, Middelb. en Goes, 1843. Eenige beschouwingen over den Spoorweg, enz., Zierikzee 1845. Gedeeltelijk zijn de daarin geopperde bezwaren, door de wijzi- zingvan het plan, vervallen. Behalve dit een en ander mag raen wel waken tegen vermeerdering van armoedige bevolking, welke, van elders komende en zich hier vestigende, na de voltooijing der groote werken tot last zou kunnen zijn.

Zeeuwsche Volks-Almanak / Nehalennia | 1846 | | pagina 257