9. 191 derzeirer eigenaarsweken achtereen hebben zij den warmen stal niet verlaten of men zou eenige oogenblik- ken roudsukkeleus op den mestput moeten in rekening brengen. De dagen worden langer; de allereerste teeke nen ran het verjongen van het gelaat des aardrijks be ginnen zich te vertoouen de landman telt reeds de dagen, dal de veldarbeid wordt hervat, Deeds heeft hij tuigen en gereedschappen aan een voorloopig onderzoek onder worpen beschikkingen gemaaktbezigheden afgedeeld. Deeds heeft eene milde bedeeling uit boonenzak en haver kist het toedienen van het schrale stroo in den voeder bak der paarden vervangen. Het brandige der beenen van de sterk gebouwde rossen moet worden afgespoeld, en door eene vlugge beweging dient de stramheid dei- spieren van het edele werkdier geleenigd. Het is de dag van stra. Met zorg worden do paarden gekamd en geborsteld In kunstig geslagen vlechten prijkt de sierlijke staart. Geen zadel dekt de rug: geen nijdige Commies mag de vreugde van het feest kunnen stooren en do vlugge boerenknaap behoeft geen stijgbeugelom vast te zitten. Zonen en knechts hebben aanspraak op de keur van het stal Wat nog overschiet en maar paard is, wordt met jaloerschen ij ver door jongens van buren besproken. De oudste knol mag niet zonder ruiter blijven. Op een afgesproken of door het gebruik bepaald uur vereenigt men zich; de trein wordt gevormd de herberg voorbij te gaan, zonder een snapsje te nemen op den

Zeeuwsche Volks-Almanak / Nehalennia | 1846 | | pagina 277