ook naar ad venant te verminderen de beestialen bouw gereedschappen en verdere goederen zonder meer daar van aan te houden, dan er noodig zijn zal, tot het banen van de onverkochte landen en wel van zoodanige, die niet bekwaam kunnen verpacht worden vermits door de eigenbaninge meer schade, dan voordeel aan 't Uuis wordt toegebragt; zullende de Regenten in 't toekomende in het arme Godshuis moeten aannemen zoo vele^ menschen en niet meerdan de revenues lijden konden". Nu werden dan ookop drie achtereenvolgende zit dagen, eenige landen van 't Gesticht geveild. Doch, om den ongunstigen tijd, waardoor de landerijen op zeer lagen prijs gekomen waren en ook omdat verscheidene landen van 't Godshuisof zeer slecht warenof met zware erfpachten belastkonden er niet meer, dan 89 gemeten van de beste landen worden ingezet, ioor 6_* P. Vis., eene som, op verre na niet toereikende, ter voldoening der veracliterde Statepenningen, en af lossing van het kapitaal, waarvoor de landerijen van het Gesticht waren verbonden. Een en ander werd thans met nadruk aan de Staten vertoond. Men somde hierbij den schuldenlast opdie 't Godshuis drukte, zijnde: 367 P. Vis., op genomen van de Weezen-armen van St. Maartensdijk ter herbouwing der afgebrande woning en schuur; 685 P. Vis. aan State-pennin- gen alsmede nog eene andereschuld, ten bedrage ran 120 P. vl. Regenten betuigden ten eenemale radeloos te zijn, en te voorzien niet alleen de totale ruïne van t 89

Zeeuwsche Volks-Almanak / Nehalennia | 1847 | | pagina 195