207. bouwd ter zijde ran de aloude Westmunsterkerk het afbreken van dit oude heiligdom heeft aange zien, zoo als een jongeling de ter ruste brenging zijner grootmoeder bijwoont. Door de slooping der Westmunsterkerk beeft trouwens het stadhuis meerdere ruimte verkregen met de gelegenheid daarenboven om zich in vollen luister te vertoo- geus gevonden afdruksel daarvan in den jare 1400. GVÏI." Men heeft dit opschrift op de nevensgevoegde plaat niet overgenomen naardien gezegde teekeuingofschoon de duidelijkste welke tot lieden van het gebouw hekend is naar een onbekende afdruk is genomen en alzoo geene genoegzame bewijzen van echtheid oplevert. De woorden ecclTe de Westmunstre in Middelburg'welke op de plaat zijn gesteld zijn daarentegen een facsimile van die welke in het authentieke charter de Ao. 1188 voorko men aan welker plaatsing wij de voorkeur hebben gegeven omdat het den lezer eenig denkbeeld van den vorm van het letterschrift uit de 12de eeuw zal kunnen geven. Met be trekking tot den uiterlijken vorm van dit charter moet nog worden aangeteekend dat het stuk perkament25 Ned. dm. hoog en 30 Ned. dm. breed isvan onderen eene plycke (vouw of zoom) heeft waarin nog aan de insnij dingen kennelijk zijn de plaatsen alwaar de verloren gega- ne zegels zijn aangehecht geweestdat van hetzelve aan de linkerzijde van boven een klein gedeelte door den tijd is vergaan of uitgevallen welke leemte echterblijkens de in het Latijnsche stuk in cursive letters tusschen gestelde woorden gemakkelijk is kunnen worden aangevuld. Het stuk ten stadhuize bevat behalve de leekeniug der Westmunsterkerk, nog eene interessante afbeelding van eene voormaals aldaar gelegene grafzerk, welke wij bij gelegenheid mede aan onze lezers hopen mede te deelen.

Zeeuwsche Volks-Almanak / Nehalennia | 1849 | | pagina 235