249. noemenliet gemis van sieraden wordt door het gemis van gebreken opgewogen Wij houden in het oogdat wij dit verslag be stemmen ter opname in het jaarhoekje voor Zeeuw- sche geschiedenis en letteren, en meenende met den geachten redacteur dat het werk aldaar be hoorde aangekondigd te worden meenden wij te vens dat er vooral moest worden aangeduid wat in hetzelve voorkomt als belangrijk voor Zeelands geschiedenisof wat de vroegere Zeeuwen bijzon der karakteriseert. Die belang stelt in het geheel zal het werk wel reeds gelezen hebbenen voor dat publiek vatteden wij de pen niet op. Wij de den het echter om velen tot de lezing er van aan te moedigenen bepaalden ons thans bij voorkeur bij de vermelding van hetgeen onze achting voor het voorgeslacht verhoogt. Dr. behoort niet tot die geschiedschrijversdie in de geschiedenis slechts een tooneel van den strijd der hartstogten zienen het verkeerdedat er bedreven isliefst 1. Dat op hl. 12 en 13 in zoo digt op elkander volgen de volzinnen dat deze slechts de ruimte van ééne Blad zijde innemen, viermalen het ons nooit gevalligewoord trouwens voorkomtis geen eigenaardig stijlgebrek van den schrijver maar eene verschrijving of verziening. Dezul ken zijn er weinige, even als er weinig eigenlijke errata zijn zoo als op hl. 19 waar Z. Vlaanderen en N. Brahand Generaliteits mlanden genoemd worden. Het onderwerp bragt voorts eenigzins mede dat sommigen de voorstelling wel wat dor zullen vinden.

Zeeuwsche Volks-Almanak / Nehalennia | 1849 | | pagina 277