48. in het licht gaf, deswege in inoeijelijkheden is de geraakt. Doch BOXHORNprofessor te Leiden per- het soon lijk bevriend met vele aanzienlijke regerings- No leden in Zeeland als de iioffers de iiuyberts en anderenschoonzoon van den Middelburgschen hoi burgemeester ihjveeaer, en die van de staten van hef Zeeland zelve het gebruik hunner archieven ver- vor kregen hadwas eensdeels door die magtige be- kui scherming tegen kleingeestige plagerijen gedekt, ver en had ook deze en gene klippen weten te vermij- bij: den die hem door zijne vrienden werden aange- uit; wezen. 1 Maar voor den min gunstig geplaatsten del smallegange 2 scheen daarentegen geen einde te aan de veelsoortige kwellingen te zullen komen. La Hij sloeg trouwens zelf eenen verkeerden weg in. 'ai In plaats van het werk eerst in het licht te ge- k'11 ven en de aanmerkingen af te wachten begon nac hij 'met zich gewillig aan den band te leggen. ron. Ilij liet zijnen uitgever johannes meertens bij request aan de staten een verzoek doenwaarvan 1 dri 1. Daarom loopt hij over sommige stedelijke collegien |.ej nog al luchtig henen. Verg. zijne -voorrede. Hij boekte echter even als z. noauit gedaan had de bijzonderheid mI" van het privilegie de non arrestando. Zie lsle dl. bl. 134. inll die 2. Het bleek mij niet dat hij onder de regeringsperso- nen eenige betrekking had dan tot maiunus smaliegakge een der Rekenmeesters van Zeeland, die echter blijkens den hl. 741 der Cronijk slechts een verre bloedverwant van |{of hem was.

Zeeuwsche Volks-Almanak / Nehalennia | 1849 | | pagina 74