50. van ieder Heer in het bijzonder aüoopen zoo lang iedergelijk wel te voorzien was de vermeende aanspraken zijner stad tegenover de andere met band en tand vasthielden bijv. Middelburg er de zinsnede over het privilegie de non arrestando in, maar Zierikzee en Goes er die uit wilden hebben? Het werd dan ook een eindeloos geknibbel en vit terij. Dan moest dit bladdan weder dat her drukt worden. De heer van Odijck, wiens vader i.ODEWUK van nassaü, heer van Beverwaerd, een natuurlijke zoon was van prins maurits en juffrouw van iiecheuen nam het euvel op dat smallegange op bh 622 en 023 zulks zoo maar zonder omwegen geboekt had, 1 in plaats van gelijk wel onder de hand te verstaan gegeven was, van een geheim huwelijk van den prins met eene freule of baronesse van ïiechelen te gewagen. - Dat blad moest dus noodzakelijk herdrukt worden, en zoo kwam dan nu het zeer omstandige en te vens zonderlinge berigt in de plaats, 'twelk onder den titel van Vermeerdering (op de Beschrijving van 1. Met mijn exemplaar, dat de aanstonds te vermelde! ingevoegde plaats heeft heb ik te dezer gelegenheid verge leken dathetwelk aan het Noord-Brabandschc Genootschap toebehoort hetwelk haar niet heeft doch ook niet waardoor zich de heer van Odijck beleedigd kon achten daar er alleen in staat heeft Sijne Hoogheitde tegen woordige Prins van Oraenjen voornoemt deselve gunstij vereert en geschonkken aan Sijne Excellentie tVMem vat Nassau, heer van Odijck enz." V. 0.1

Zeeuwsche Volks-Almanak / Nehalennia | 1849 | | pagina 76