53. ende LOUYS eene Lijfrente van vierduysent twee hondert Carolus Guldens s' jaers." 1 Men mag het er dan voor houdendat smallegange om ge noegen te geven aan den heer van odyck (den Voorzitter van Heeren Commissarissen Reviseurs) het vorige blad heeft vernietigd en bij herdruk door een ander doen vervangen. 2 Hetzelfde moest ook plaats grijpen met bladz. 539 ten aanzien van de regeringslijst van de stad Goes. Onder de Goesche burgemeesters stonden onder anderen vermeld Dr. ferdinandus gruiwart jaco- RUS NOLLENS en Ml'. JOH AN VAN DORTH. Om welke reden dit mishaagde, is niet duidelijk3, 1. Zie het testament van den prins bij aitzema Istedl. bi. 453 en over 's prinsen minnares wagenaar Xde dl. bl. 499; v. wijs in het bijv. bl. 117; v. d. kemp, Maurits van Nassau IVde dl. bl. 165 en 394 en vooral stolker in het Mengelw. der Tad. Letteroef. 1830 bl. 4349. 1. Op bl. 718 der Kronijk staat, in mijn' exemplaar al thans (alsmede in het mijne en dat van het Noord-Rra- bandsche Genootschap waarvan het eerste de ingevoegde plaats over het geheime huwelijk, bladz. 622 wel, het laatste niet heeft. V. O.) almede: JTilheltnine van Me- chelen staatjuffer van eeren bij de Princesse van Oraen- je heimelijk getrouwt met maurits van Nassau Prins van Oraenjen." Of ook dit blad herdrukt is dan wel of de druk, tijdens de verandering van bl. 622, nog zoo vér niet gevorderd was is mij niet gebleken. 3. Verg. echter de ia rue Gelett. Zeel. bl. 405 der 2de uiig. van 1741.

Zeeuwsche Volks-Almanak / Nehalennia | 1849 | | pagina 79