81 4. Kan men uit het verhandelde nagaandat Poort vliet door diegenenaan wie de schorren toekwa men zelveen niet door anderen voor een bedongen aandeel is bedijkt geworden aangezien er in het ambachtnaar deszelfs groottegeen noemenswaar dig getal vroonen voorhanden is. daarvan isdat cenige van de gezamenlijke ambachtsheeren aldaarten tijde van de bedijkbaarheid der eerste aanwinst niet raadzaam vonden ten hunnen koste mede te dijken waardoor veroorzaakt isdat de toen nieuw-bedijkte pol der alleen ten name van de ambachtsheeren die mede ge dijkt hadden gesteld is gewordenen vervolgens ten gevolge gehad heeft, dat in de volgende aanwassen, alleen zij, met uitsluiting der overigen, deel gekregen hebben. Hierom worden de laatste, ambachtsheeren binnen en buiten genoemd daar de nalatigen alleen in het binnen of oude am bacht gerekend worden deel te hebben. Daarom ook vindt men op de Steenrolle B. W. Schelde 's Heer-Arendskcrlce. niet combinatim, dat is oud- en nieuw-ambacht te zaarn verga derd, gebragtmaar eerst ontmoet men het oude ambacht, a 3614 gem. 223 roed. 10 vt. en vervolgens do aanwinsten poldersgewijsonder afzonderlijke hoofden gebragthetgeen, daar de geintresseerden in het oude ambacht en aanwinsten niet dezelfde waren, om misverstand voor te komen, liceft moeten geschieden. Van leeuwen, Cens. For. P. 1. L. II. C'. iv. 18. inf. zegt ten dezen respecter Ao. 1561 Judication uit ad dictos territorlorum dominos et vasallosalluviorum et incrementorum Jura quoque competeremodo et ilia in ipsius feudi investiture recoynoscantur eorumque ratione Laudemia ceteraque honoraria Jura in recoymtionem jDommii directi de novo persolvantur 6.

Zeeuwsche Volks-Almanak / Nehalennia | 1850 | | pagina 93