Verslag .laarvergadering 27-2-1985 1. Opening In aanwezigheid van het voltallig be stuur en 8 leden opent Luud Persyn de vergadering om 19.45 uur. De heren Hengst, Keukelaar, van Leerdam en Smul ders z(jn verhinderd. Aan de agenda wordt toegevoegd punt 9a: jaarverslag natuur- en vogelbescherming. 1.v.m. de financiële situatie van de vereniging zyn konsumpties voor eigen rekening. 2. Verslag vergadering 19-12-&4 Dit verslag wordt ongewijzigd vastgesteldj 3. Mededelingen ingekomen stukken Het bestuur van het Havenschap Vlis- singen is per brief verzocht de Total- plas te ontzien by het storten van hhvenslib, dat vrijkomt by de geplande havenwerken. Gedeputeerde Staten en P.Z.C. zyn van onze aktie op de hoogte gesteld. De KNNV-VWG avond werd bezocht door ongeveer 15 leden van elke vereniging. JanWillem Jongepier en Gerard van Zuy- len hielden een voordracht. Luud Persyn heeft namens de vogelwerk groep deelgenomen aan een overleg met het Buro Baanlozenservice. Dit buro zal trachten een haanloze in te zetten voor een inventarisatie van Walcherse landschapselementen met een onderhouds achterstand. Jan van Leerdam kreeg op zyn ziekbed een fruitdoos aangeboden door de vwg. Hy is inmiddels ontslagen uit het ziekenhuis. De KNNV-ekskursies voor de komende tyd worden opgesomd ivm het ontbreken van vermelding in de konvokatie. MevrCastel-Duvekot uit Vrouwenpolder heeft zich aangemeld als lid. - Aankondiging roofvogelsymposium 9 mrt. - Duumpje, Steltkluut, Composiet. - Verslag vogelaarsoverleg 6-12-84. - Infobulletin Waterschap. - Statuten+huish.regl. Zeeuwse Milieu federatie. - Dankbericht Cyriel van Hattum voor het medeleven na het overiyden van zyn vrouw. - Bericht van provinciaal bestuur over het gesprek dat zy had met wegschap m.b.t. het onderhoud van wegbeplanting. - Enquete over bekendheid met EG-vogelrichtiyn (Luud Persyn zal deze invullen). In aanmerking komende stukken worden opgenomen in de kringmap (inl.:Koos Minnaar tel. 01180 11547). 4. Jaarverslag sekretaris_12.84 Dit wordt ongewyzigd vastgesteld. 5. Jaarverslag geaningmeegter_12.84 Dit wordt ongewyzigd vastgesteld. Het teruglopend ledental en de toegenomen kosten voor konvokaties zyn de belangrykste oorzaken voor het negatief saldo in 1984. Er worden voorstellen gedaan voor werving en opvang van nieuwe leden. Het bestuur zal,met deze voorstellen in gedachte, een aktieplan opstellen en op èèn van de volgende vergade ringen presenteren. De kaskommi8sie vraagt of de konvokatie-onkos- ten omlaag kunnen. Het bestuur acht frekwente berichtgeving belangryk voor het op peil houden van het aantal deelnemers aan de byeenkomsten. De Stichting Deronafonds zal gevraagd worden ook dit jaar een bedrag aan de vogelwerkgroep te schenken. 6. Verslag kaskommigsie_1284 De ka8kommis8ie (Ben Smulders en Jos Tramper) heeft de boeken en bescheiden van de penning meester gekontroleerd en in orde bevonden. Bert van de Hoef merkt op, dat de agendapunten 5 en 6 in omgekeerde volgorde afgewerkt behoren te worden. 7Vaststelling begroting 1 £8j> De begroting wordt ongewyzigd vastgesteld. 8. Benoeming kaskommigsie_12.8ji. J.G.Lodder en G.J.C. van Zuylon nemen deze taak op zich in het komende jaar. 9. Jaarverslag onderzoekskoördinator Blz.6: eerBte seizoen ('83/'84) moet zyn eerste seizoen ('82/'83). Verder ontbreken de aktiviteiten weidevogelbescherming (Ad Matthys- se) en byzondere waarnemingen (Peter Braam). Met deze toevoegingen wordt het verslag vast gesteld. 9aiJaarverslag natuur- en vogelbescherm. Dit verslag wordt ongewyzigd vastgesteld 10 Begtgugsverkieziag De vergadering gaat akkoord met het bestuursvoorstel om Adrie Joosse pas in 1986 af te laten treden i.p.v. in 1985. Vervolgens wydt Luud Persyn enkele woor den aan het aftreden van Gerard van Zuy- len als onderzoekskoördinator. Als dank voor zyn werk en het aansporen van de werkgroepsleden tot meer aktiviteiten wordt hem een attentie overhandigd. De vergadering stemt in met de benoeming van Co Smit als de nieuwe onderzoeks- koördinator. Deze beschouwt zichzelf niet als vogeldeskundige, maar zal zich vooral inzetten voor het feiteiyke koör- dineren van de projekten. Plannen 1985_ 1- Voortzetten. Toegevoegd moeten worden punttransekt- tellen, byzondere waarnemingen en weide vogelbescherming Welke plaats het zeetrekonderzoek moet worden toegekend is niet geheel duideiyk Ofschoon er veel belangstelling is voor de verrichtingen van de tellers, biyft aktieve deelname aan de tellingen veelal achterwege en wordt van de resultaten (nog?) geen verslag gedaan in werkgroeps verband. In 1985 zal wekeiyks geteld gaan worden. 4- Starten. Het vermelde 'byzondere soortenprojekt1 (SOVON), wordt door enkele mensen verward met het vwg-projekt 'byzondere waarnemingen1 De naamgevingen werken dit in de hand: pas in 1986 start S0V0N het 'byzondere soorten- projekt voor niet-broedvogels'terwyi in 1985 wordt begonnen met het 'byzondere soortenprojekt voor broedvogels' Eigen onderzoek. Hieronder moet verstaan worden een vwg-onderzoek, dat een typisch Walchers karakter heeft, in tegemstelling tot de landeiyke projekten. Bert van de Hoef stelt voor de vogelbevol king van de typisch Walcherse heggen onder de loep te nemen. Volgens Adrie Joosse wordt daarmee niets toegevoegd aan de reeds bestaande kennis over 'vogels en heggen'. Go Smit zal zich hierover beraden. 11. Rondvraag Gerard van Zuylen kondigt het verschynen aan van een onderzoeksmededeling over de laatste midwintertellingen. 12. Sluiting Om 21.30 uur verricht door Luud Persyn. In beide uit Nieuw Zeeland afkomstige films verschenen diverse vogels van vreemde pluimage. Desondanks vertoonde deze wereld van steltlopers en sterns toch ook veel over eenkomsten met het Nederlands kustvogelge beuren. De heer A.Rotte heeft voor het verzorgen van de filmprojektor en het afdraaien van de films de vogelkalender van het Vogeljaar ontvangen. Een abonnement op 'Het Vogeljaar'iets voor U? Leden en donateurs van onze werkgroep hebben het voorrecht zich te kunnen abonneren op Het Vogeljaar tegen gereduceerd tarief. Het is een tydschrift voor vogelstudie en -bescherming. Dit niet commerciële tydschrift verschynt zes maal per jaar en houdt U op de hoogte van wat er zoal in "vogelend" Nederland en daarbuiten gebeurd. De prys is nog steeds laag, ondanks stygende kosten. U kunt zich abonneren door ƒ17,50 (jaartarief

't Zwelmpje | 1985 | | pagina 2