Lfprt Mud-, Verslag algemene ledenvergadering 27-3-1985 1. Opening Luud Persen heet de aanwezigen welkom. De heren van Leerdam, Lodder, Matthysse en van Zuylen z\jn verhinderd. Aan de agenda wordt toegevoegd: punt 4a Nieuwe natuurbeschermings vereniging op Walcheren. 2. Verslag vergadering £7-2-12.8 Wordt ongewyzigd vastgesteld. 3. Mededelingen Vogelbescherming zal onze aktie voor behoud van de Total-plas ondersteunen door het aanschreven van het Haven schap Vlissingen. Op 28 maart zal de overhandiging van Gierzwaluwendakpannen en -broedblok plaatsvinden. Om de kosten te drukken zal de konvo- katie in het vervolg slechts 1x per twee maanden verschenen. Co Smit bezocht het Vogelaarsoverleg. Er werd een overzicht gegeven van de lopende vogelonderzoeken, zowel van amateurs als beroeps. Dit overzicht verschijnt in de kringmap en is daar naast verkrijgbaar by Co (01180-25363). Fred Twisk bezocht het Natuurbescher- mingsoverleg. Vogelwacht De Steltkluut presenteerde een rapport over de achteruitgang van de weidevogelstand in Oost Zeeuws-Vlaanderen. ingekomen stukken Rapport roofvogelsterfte. Verzoek melding voorkeursplaatsen voor vogelobservatiehutten (ontvangen en beantwoord door Ben Smulders). Aanvraag informatie over IJsvogel- kunstnesten.(Partikulier) Aanvraag normaal-gewichten diverse vogelsoorten.Vogelopvangcentrum Wanty, De Composiet, Zeeuwse Landschap Brochure 'Boeren met weidevogels' Vogelbescherming Rapport 'Vogelschade'(St.Mondiaal alternatief Verslag watervogeltellingen Deltagebied. (Rijkswaterstaat) In aanmerking komende stukken worden opgenomen in de kringmap.(inl.Koos Minnaar tel.01180-11547) 4. Wintervogdering Onder dit agendapunt worden de akties van de afgelopen winter bespnoken. Welke soorten moeten onder welke omstandigheden gevoerd worden en hoe kan dat zinvol gebeuren? Luud Persyn zal de standpunten die hierover geuit zijn verwerken in de tekst van een 'handleiding wintervoedering Walcheren 4aNieuwe natuurbeschermingsvereniging op Walcheren. De Vogelwerkgroep heeft een uitnodiging ontvangen voor een gesprek (op 25 april a.s.) over de mogelijkheid de versnippering van natuurstudie en natuurbescherming op Walcheren tegen te gaan door het samenvoegen van ver schillende bestaande verenigingen. Deze uitnodiging werd tevens gestuurd aan: Planologiewerkgroep Walcheren Werkgroep Landschapsverzorging Walcheren Werkgroep natuur- en milieueducatie - Walcheren K.N.N.V. Walcheren Stichting Vogelopvang Walcheren Diverse meningen over het opgaan van de Vogelwerkgroep in zo'n nieuwe vereniging worden geuit. Het is met name onduideiyk hoeveel aandacht zal kunnen worden besteed aan vogelzaken. Op de vergadering van 24 april a.s. zal hierover meer bekend zyn. Wie zyn/haar mening over een dergeiyke stap nu reeds wil laten horen, die schryft of belt naar Fred Twisk. (Adres xie achterzyde konvo). 5. Voortgang jaroj^kten x Ad Matthysse heeft de nestkastenkontrole onder zyn hoede. Binnenkort zal via de krant een oproep gedaan worden tot het insturen van nestkastgegevens. Mogeiyk melden zich nieuwe leden uit de inzenders. Co Smit zal de opvang van nieuwe leden organiseren, x Fred Twisk organiseert de broedvogelmonitor- tellingen. x tüdo Davidse leidt het zeetreiktellen by i Westkapelle. x Bert van de Hoef zal gevraagd worden zyn idee voor heggenonderzoek te verduideiykea. 6. Rondvraag - Adrie Joosse heeft geinformeerd naar de bedoelingen van het nest(kast)- kaartensysteem. Deze Britse methode gaat niet uit van herhaalde bezoeken aan hetzelfde nest en heeft in Engeland steeds bevredigend gewerkt. - Jan Willemse wil weten wanneer de Oostvaardersplassen-ekskursie gaat plaatsvinden. Fred Twisk zal Gerard van Zuylen daarover bellen. - Luud Persyn organiseert een Nachtzwalu ekskursie naar Oost-Vlaanderen net ten Zuiden van de Ned.-Belg.grens). Belangstellenden kunnen hem bellen: tel.nr. 01180-35997 7. Sluiting Om 21.10 uur verricht door Luud. Na de pauze behandelde Ben Smulders de geschiedenis, huidige toestand en te verwachten veranderingen van het Walcherse landschap a.g.v. de aanstaande ruilverkaveling. Zyn, op veel kennis van zaken gebaseerde, verhaal werd met dia's geïllustreerd. Daarby namen de vogels, dankzy het fotowerk van Jack Keukelaar, een vooraanstaande plaats in. DE OOSTVAARDERSPLASSEN EKSKURSIE IS AFGELAST Reeds overgemaakte bydragen worden teruggestort. NIEUW: Onderzoeksmededeling 1984-3 MIDWINTERTELLINGEN WALCHEREN 1984 EN 1985 Prys voor leden: f 0,60 (excl.verzendkosten) Met uitzondering van de mededelingen over Byzondere Waarnemingen zyn onderzoeksmede- delingen gratis voor in de uitgave vermelde medewerkers (1 ex. per persoon). Ekskursieprogramma KNNV-Walcheren Vrydag 19 april Diskussie over 'prunus rooien in Oranjezon' en dia-lezing over Auvergne (Frankryk) door dhr. van Kasteel. 20.00 uur biologielokaal C.S.W. Elzenlaan, Middelburg. Zaterdag 4 oei Ekskursie waterwingebied Oranjezon (Vrouwen polder) o.l.v. mw. v/d Gugten. Verzamelen om 14.00 uur op parkeerterrein tegenover uitspan ning Oranje zon Zaterdag 11 mei Vroege vogel ekskursie in Oranjebos en water wingebied. Verzamelen om 6.00 uur by het hek van het Oranjebos (tegenover boerdery Overduin, Vroonweg, Oostkapelle). Leiding: dhr.de Wilde. Zaterdag 1 juni Plantenekskursie naar de Schotsman o.l.v. dhr.Geerse. Verzamelen om 14*00 uur op het parkeerterrein onder aan de dyk, links voor de Banjaard. Zaterdag 15 juni Ekskursie dyk en duingebied Westkapelle. Verzamelen om 14.00 uur op parkeerterrein aan het eind van de Joossesweg te Westkapelle. Leiding dhr.Mandemaker. x-x-x-x-x-x-x-x-x-x •«sst -

't Zwelmpje | 1985 | | pagina 2