Verslag ledenvergadering 25 september Bestuurssamenstelling - 10 - 1. De opening wordt m.b.v. een lokfluit verricht door Luud Persijn. Aanwezig zijn 13 leden en het voltallig bestuur. Jan van Leerdam en Jan Meulmeester zijn verhinderd. Christian Giljam en Paul van Tuil worden als nieuwe leden welkom geheten. 2. Het verslag van 28 augustus 1985 wordt ongewijzigd vastgesteld. N.a.v. de brief over de jacht in Westduin meldt de heer Lodder dat deze nog niet op de agenda van de commissie voor de volksge zondheid en milieuhygiëne van de gemeente Vlissingen werd ge plaatst. Zodra de brief boven water is zal dat alsnog gebeuren. Recentelijk zijn er geen klachten over de jachtuitoefening meer ontvangen. 3Mededelingen Op 18 september 1985 vergaderde het dage lijks bestuur: - de woningbouwvereniging Middelburg plaatste gierzwaluwenpannen op Parel plein 8 en 46 in Middelburg? - Peter Meininger kan wegens tijdgebrek het BSP(Sovon) niet komen toelichten? - in november bestaat de werkgroep 5 jaar Om dit te vieren wordt gedacht aan een bijeenkomst met een feestelijk karakter zonder huishoudelijke vergadering. Ben Smulders en het bestuur vormen samen de feestcommissie; - het Vogelopvangcentrum Walcheren opent op 27 september haar nieuwe onderkomen "De Mikke" in park Toorenvliedt, Middel burg. Luud Persijn zal de opening bij wonen? - bij Gerard van Zuylen zal aangedrongen worden op de verschijning van het wind molen- en Oranjezonverslag? - op de jaarvergadering 1986 is Adrie Joosse statutair definitief aftredend als bestuurslid. Fred Twisk zal dan eveneens aftreden als secretaris. Hij wil wel bestuurslid blijven. Co Smit bezocht het vogelaarsoverleg op 12 september 1985: - op maandag 20 januari 1986 zal een Zeeuwse avond over Zilvermeeu wen worden georganiseerd. Het onderwerp zal zich toespitsen op de bedreiging van deze soort voor andere broedvogels. - er zal geen zeeuwse vogelperiodiek verschijnen. De initiatiefne mer ontbreekt het aan voldoende tijd? - 45 van de 54 Controleurs Vogelwet in onze provincie zijn door de minister uit hun ambt gezet. De provinciaal coördinator (H. Baptist) zal informeren naar de beweegredenen en verdere plan nen van de minister? - over de deelname van Faunabeheer aan de maandelijkse vogel te Hin gen in getijdegebieden (en eventueel ook de polders) zal ambte lijk overleg gevoerd worden omdat deze instantie' onder meer vaststelt hoe groot het afschot van vogels mag zijn. 4. Ingekomen stukken - diverse tijdschriften? - de gemeente Vlissingen wijst in een reactie op inspraak betref fende de concept-milieunota onder meer het commentaar van onze werkgroep van de hand. De commissie volksgezondheid en milieu hygiëne heeft, aldus de heer Lodder, bij de betrokken wethouder aangedrongen op een grondige herziening van de nota? -Fred Twisk zal een extra exemplaar van het Verslag Vogelstudie (Sovon) aanvragen voor opname in de kringmap? -op verzoek van de KNNV-educatieve werkgroep nemen enkele leden deel aan de realisering van de zogeheten hejfSttoer in de bossen bij Westhove (5 en 6 oktober).Koos Minnaar coördineert e.e.a. -Kritisch Faunabeheer roept op bot deelname aan een protestwan deling tegen de roofvogelvervolging in Limburg? -de Werkgroep Berkheide organiseert een studiedag "Vogels in een veranderend duinmilieu" -Ciriel van Hattum heeft bedankt als lid. Zijn nieuwe adres is Constantijnstraat 26, 5671 XE Nuenen (NB).Hij groet alle leden en wenst ons veel succes met het realiseren van alle plannen. 5Voortgang projecten. Co Smit heeft geïnventariseerd wie aan welke werkgroepsactivitei ten deelneemt. Aan de hand van dit overzicht wordt nagegaan waar de komende zes maanden hulp geboden is. Vooral het nestkastenwerk blijkt versterking te behoeven.Diverse leden zeggen hun hulp toe. -er zijn 23 reactieJ binnengekomen op de oproep om nestkastgegevens Het betreft vooral Koolmezenkastjes waarvan dit jaar slechts de helft bezet was. -over het broedsucces van de Kerkuilen zal zowel in de convo als in de nestkastenonderzoeksmededeling gerapporteerd worden? -Peter Braam heeft de bijzondere waarnemingen uit het eerste half jaar van 1985 verwerkt in Mededeling 1985-1(prijs voor leden 1,25). -Fred Twisk heeft de broedparenschattingen voor de Wilde eend in het BMP-gebied volgens de methodes BMP/Van Zuylep/Braam vergele ken. Volgens de methode Van Zuylen zouden er meer paren broeden dan volgens beide andere methoden (BMP en Braam-methode maken wel gebruik van onderscheid (fd* en (J(j>, de methode Van Zuylen niet). -Jan Hengst, Rutger van Ouwerkerk en Ben Smulders gaan meewerken aan de maandelijkse hoogwatertellingen van Rijkswaterstaat. Zij zullen het strand van Vlissingen tot Westkapelle inventariseren. 6. Rondvraag Ben Smulders kondigt een WNF-avond over "wetlands" aan op 29 ok tober in Middelburg. 7. Sluiting door Luud Persijn. Na de pauze presenteerde een verkouden Ted Sluijter op geroutineerde wijze het werk van de Vogelwacht Schouwen-Duiveland. Dichtbij-opnamen van vele vogelsoorten illustreerden zijn verhaal. Vooral de Walcherse en Schouwse waarnemingen van vogeltrekbewegingen bleken het vergelij ken waard. Voorzitter: Luud Persijn Landluststraat 14 4337 KC Middelburg.tel.01180-35 997 SecretarisFred Twisk Minaret 10 4336 JB Middelburg.tel,01180-23730 Penningmeester: Koos Minnaar Schoutstraat 22 4336 HR Middelburg Onderzoekscoördinator:Co Smit Park de Moucheron 40 Middelburg.tel.01180-25363 Bestuurslid: Adrie Joosse Willem Alexanderstraat 21 4388 HZ Oost-Souburgte1 01184-63065 Lidmaatschap: ƒ20,-. Donateurschap:ƒ40, -^Per Jaar Giro: 532 497 t.n.v. VWG-Walcheren te Middelburg

't Zwelmpje | 1985 | | pagina 7