Verslag ledenvergadering 29 januari torenvalkkasten Verslag jaarvergadering 26 februari %o yjsdief (Sterna hiirundo) 1. CC 69030 - pull. London AJ 201 km 2. K-754.534 Arnhem JT - pull. 230771 Dungeness, Kent, Groot Brlttannië 290882 Strand Borssele, Zuldsloe dood gevonden,vers 190i 84 Soelekerkeplaat, Veerse Meer 270784 Haringvreter, Veerse Meer dood gevonden,verward in prikkeldraad 1.Luud Persijn opent de vergadering en heet het voltallig bestuur,13 leden en 3 belangstellenden welkom.Hij deelt mee dat een besluit over het betrekken van Herengracht 52 in Middelburg (waar de vergadering nu wordt gehouden) enkele maanden is uitgesteld tot duidelijkheid is ver kregen over de verbeteringen die de hoofdhuurder (ENFB) zal realiseren 2.De verslagen van oktober en december 1985 worden ongewijzigd vastge steld. Omdat bij het maken van de convo een veelvoud van vier pagina's tekst beschikbaar is konden veldwaarnemingen en excursieprogramma van de KNNV niet worden opgenomen. 3Ingekomen stukken.De consulent natuur-en milieueducatie zoekt dia's van een groot aantal vogelsoorten.De lijst komt in de kringmap. -Er blijkt geen behoefte te bestaan om op Koninginnedag onze werk groep in een info-stand op de Middelburgse markt te presenteren. -Het Vogelopvangcentrum houdt binnenkort een open dag. 4Mededelingen.Op 23 februari wordt wederom een "Vogels-Kijken"excur- sie gehouden. -De heer Schaap uit Oostkapelle is lid van onze werkgroep geworden. -Dik van Hoffen is medewerker van Staatsbosbeheer en verzamelt t.b.v. een op te stellen beheersvisie gegevens over het duingebied Domburg- Oostkapel le. -Pred Twlsk heeft een computerprogramma geschreven waarmee de ver spreiding van een soort (aanwezig,afwezig of onbekend) op Walcheren kan worden weergegeven op kaartjes. -Koos Minnaar laat een beterschapskaart ter ondertekening rondgaan i.v.m. de operatie die de heer Lodder heeft ondergaan. 5.Voortgang projecten. Co Smit inventariseert de deelname aan de lande lijke telling van ganzen en zwanen op 15 en 16 februari as. -De Nieuwsbrief over Kleine zwanen verschijnt in de kringmap. -In 198 organiseert het R-I-N- een landelijke oeverzwaluw-inventari satie. 6.Naam verenigingsblad.Er kan niet met zekerheid worden vastgesteld of ZwelmDje dan wel Zwëbrtje de juiste spelling is.Alle alternatieve na men worden echter verworpen, zodat ons blad "'t Zwelmpje" zal blij ven heten.Wel zal de aanduiding "orgaan" worden gewijzigd. 7RondvraagAlleen veldwaarnemingen worden vermeld. 8.Sluitingwordt verricht door Luud Persijn. Na de pauze werden aan de hand van dia's en geluiden de determinatie- kenmerken van een aantal vogels behandeld.Deze eerste "studie-avond" mag zeker geslaagd genoemd worden. Adrie Matthijsse heeft een aantal nest kasten voor Torenvalken, die nog een geschikt plaatsje moeten krijgen.Wie suggesties heeft voor goede plaatsen kan even contact met hem opnemen: Ritthemsestraat 15, Oost-Souburg tel.01184- 71278. V 11 1. Opening.Luud Persijn opent de vergadering.In de aankondiging van de ze bijeenkomst is het aftreden van Adrie Joosse als bestuurslid ten onrechte niet vermeld; agendapunt 6 betreft de begroting voor 1986 (i.p.v.1985.Toegevoegd wordt punt 8a: donatieverlaging. Aanwezig zijn 4 bestuursleden en 12 leden, alsmede 1 belangstellende. De heren Minnaar en Schaap zijn verhinderd. 2. Ingekomen stukken.- Bezwaarschrift van de ZMF aan GS van Zeeland ivm de illegale aanleg van een camping in inlaag de Paardekuup(Noord-Be veland). Dit bezwaar tegen de aangerichte (herstelbare) schade is mede door onze werkgroep ondertekend. -info en bestelhon voor het boek "Bedreigde en karakteristieke vogels in Nederland".Degenen die dit boek (tegen gereduceerde prijs) willen bestellen kunnen zich wenden tot de secretaris (01180- 26932). -Streekplankrant waarin het voorontwerp-streekplan Zeeland wordt be sproken. -Publicatielijst IWBR en ICBP;Jaarverslag 1985 ZMF en een uitnodiging voor het natuurbeschermingsoverleg. 3. Medede1ingen-Prle bestuursleden waren aanwezig bij het afscheid van de heer Mandemaker als voorzitter van de KNNV-Walcheren. -Op 19 februari jl. kwam het bestuur bijeen, samen met de kandidaten voor het nieuwe bestuur -Luud Persijn heeft n.a.v. een artikel in de PZC van 19 februari jl. overt zogeheten "Zlerikzeese Mussengilde" een brief met bezwaren tegen de mus-vijandige praktijken van dit gilde opgesteld en ter onderteke ning via de ZMF verzonden aan de vogelwerkgroepen in Zeeland. -Ter voorkoming van nieuwe verkeersslachtoffers a.g.v. de aanhoudende vorst zijn waarschuwingsborden vervaardigd en geplaatst langs de weg over de Veerse Dam. 4. Jaarverslagen 1985.-Het financieel verslag over 1985 wordt rondgedeeld Met name de Gierzwaluwenactie (gefinancierd uit de donatie van de Stichting Deronafonds) en de druk en verspreiding van convo's,Zwelmp je en Onderzoeksmededelingen drukten hun stempel op de rekening van baten en lasten. -Het verslag van de secretaris vermeldt onder meer de aanmelding als lid van mevr.Castel-Duvekot; E.H.Eshuis; Christian Giljam en Paul van Tuil.Ciriel van Hattum en Iris Oelrich verlieten de vereniging en mevr,Vis werd donatrice.Er werden adressen toegevoegd aan de lijst van organisaties en tijdschriften ,die de onderzoeksmededelingen ont vangen.De Oostvaardersplassenexcursie kon wegens diefstal van de te huren bus niet doorgaan.Na deze toelichtingen werden de verslagen vastgesteld. 5. Verslag kascommissle 1985. De heren Lodder en Van Zuylen hebben de financiële stukken over 1985 gecontroleerd en in orde bevonden. Luud Persijn bedankt hen voor deze controle. 6.- Vaststelling begroting 1986.- N.a.v. voorstel len van Ben Smulders, Jan Meulmeester en het bestuur wordt enige tijd gediscussieerd over de onkosten die verbonden zijn aan vervaardi ging en verspreiding van convo's,'t Zwelmpje en Onderzoeksmededelingen.Besloten wordt om beknopte onderzoeksmededelingen als kopij op te nemen in 't zwelmpje. Uitgebreidere mede delingen zullen apart blijven verschijnen. Ter bestrijding van verzendkosten zullen de Zwelmpjes zoveel mogelijk op vergaderingen

't Zwelmpje | 1986 | | pagina 12