Bestuurssamenstelling Verslag ledenvergadering 28 mei A vlakbij op een hekje ontdekt. De mensen die de slaapzak hadden verko zen kregen later tijdens een kleine route lapgs de kreek nog een mag nifieke herkansing.iteruggekomen werden we met een kob koffie wederom gastvrij onthaald. Eigenlijk was de excursie hiermee afgesloten, maar we zouden geen vo gelaars heten als we er niet een kleine verlenging aan vast wisten te lassen. Uit welbekende kring was enkele dagen eerder vernomen, dat te Blokkersdijk (Antwerpen) een mannetje Blauwvleugeltaling in pracht- kleed sinds 3 juli bivakkeerde, misschien hetzelfde exemnlaar als het gefotografeerde bij Arnemuiden, dat Jaco als de 10e waarneming van Nederland de geschiedenis deed ingaan. Fen kleine scheuring voltrok zich in de excursiegroep: twee van de drie auto's zetten de reis in de richting Antwerpen voort.De plas met houten observatiehut was snel gevonden. SneLie informatie bij een vogelaar leverde op, dat de vogel "gisteren wel en vandaag nog niet" was gezien.Tel hierbij oo dat tien minuten zoeken door de telescopen nog niets opleverde en het is dui delijk dat de stemming het absolute dieptepunt begon te naderen. Een nieuw gearriveerde (beruchte) Belg wist de vogel op de immense plas echter snel te lokaliseren en de plaats aan te duiden. Bij het bekij ken van deze prachtige taling deden de krachttermen van enige perso nen (of was het er maar één?) de hut achteraf bekeken ietwat op de grondvesten wankelen. Met de moed er nu weer flink in besloten we terug te rijden naar Oost akker-Gent voor de Griel. Wederom was de plaats verbazend snel gevon den. Verschillende borden met teksten als :drijfzand, levensgevaarlijk, privaat, verboden toegang en bovendien geïllustreerd met doodskoppen, wisten -rnede dank zij de opzichtijeligging langs een snelweg, het aan tal enthousiaste mensen te reduceren van negen aan het begin tot drie aan het einde van het industrieterrein.Slechts een Grote lijster en een Bosruiter vlogen op. Alles wat we nog konden doen was het inzetten van de tfrugreis. In Zeeuwsch-Vlaanderen werden achtereenvolgens een pompstation, een winkel, de Braakman en het Paulinaschor aangedaan. Afgezien van benzi ne en v/at versnaperingen leverde dit niets vermeldenswaardigs op.Via Breskens- Vlissingen- Middelburg werd de excursie afgesloten en kon worden teruggezien oo een in alle opzichten geslaagde excursie. Dank gaat uit naar de drie chauffeurs in het bijzonder naar Luud Persijn, die wederom heeft bewezen dat het goed mogelijk is een jaarlijkse ex cursie Le organiseren. Peter Braam. Voorzitter: Luud Persijn Landluststraat 14 4337 MC Middelburg.tel.01180-35997 SecretarisGido Davidse Noordweg "23 4333 ga Middelburg.tel, 01180-26932 Penningmeester: Co Smit Park de Moucheron 40 Middelburg, tel.01180-25363 OnderzoekscoördinatorJos Tramper, Noordweg 78 4353 AZ Serooskerke, 01189 - Bestuurslid: Fred Twisk 1367 Minaret 10 43 36 JB Middelburg, tel. 01180-23730 Lidmaatschap: 20,-. Donateurschap: 25, - ^er Jaar Giro: 532 497 t.n.v. VWG-Walcheren te Middelburg 1. Luud Persijn opent de vergadering.Er zijn 13 aanwezigen, waaronder 4 bestuursleden.Gido Davidse en Koos Minnaar zijn met kennisgeving afwezig.C. i. mit fungeert als plaatsvervangend secretaris. 2. Verslagen van 26 maart en 23 april worden goedgekeurd.Naar aanlei ding van de verslagen de volgende reacties: - in verband rnet het jubileum van het Het Zeeuv/se Landschap,waar— voor de tekenkamer van de PPD werkzaamheden rrioet verrichten be schikt G.van Zuylen nog niet over Oranjezon-rapporten; - G.van Zuylen zal in overleg met de vogelwerkgroep conceptdeclara ties gereedmaken voor het PZEiM-windmolenproject; - In 't Zwelmpje nr. 2 moet in de tweede regel van het artikel "ftrand- tellingen" voor hoog water worden gelezen: laag water. 3. Mededelingen.Samen met de Planologiewerkgroep Walcheren is aan G< een reactie gezonden op 1 veneens in samenwerking met genoemde groep ging een reactie naar de gemeente Vlissingen over de pijpleiding bij het schor van Ra.mme- kens.Hier komt ook een persbericht over. 4. Ingekomen stukken. Ontvangen werden; gemeentegids VIissingenyJaar verslag 1985 Consulent Natuur-en milieueducatie (zie kringmap);Heel- blaadje (met artikel over de Velduil op de BevelandenlInfo over nestbescherming; Wantij.Van Vogelbescherming informatie over een vervolgcursus "Vogels kijken" (met in februari en maart 1937 4 the orielessen en 4 excursies. V-Je worden om medewerking verzocht). Oo 13 september as. is er een landelijke informatiedag voor gidsen. Er is een "vogelkijkpakket" samengesteld, dat 325,- kost.Verder is er een aanbieding van Vogelmonografieën van Kosmos, die bij afname van 10 stuks of meer slechts ƒ9,- kosten. Wie belangstelling heeft kan terecht bij de secretaris. 5. Voortgang projecten.Jos Tramper heeft borden op de Schotsman ge plaatst ter bescherming van de daar broedende vogels. Deze maanden wordt er extra aandacht gevraagd voor o.a. Oeverzwalu wen en de overige bijzondere soorten. Komende maanden moeten de Kerkuilenkastenworden gecontroleerd. Jos Tramper neemt contact op met Ad "latthijsse over dè vraag of hij nog nestkasten heeft geplaatst. Er wordt gevraagd wat de VWG aan weidevogelbescherming doet: niets. Er wordt gevraagd of er Huiszwaluwentellingen worden verricht,omdat men achteruitgang veronderstelt(o.m.door vermindering broedgelegen- heid).Men besluit te proberen een vorig onderzoek van Frida van Noordwijk te achterhalen en een vervolgonderzoek te doen. 6. yoqelwaarnemingenarchiefEen voorbeeld van registratie wordt door Fred Twisk getoond en besproken.Er wordt gepleit vpor uniforme plaats aanduiding d.m.v. bloknummers en coördinaten (zoals gehanteerd door SBB). Luud Persijn verzorgt de afwerking van de kaartjes; Jan Meul- meester gaat als verzamelpunt fungeren. Uit de rubriek "waarnemingen" in 1t Zwelmpje kan men afleiden welke waarnemingen voor registratie van belang zijn. Ook zijn de bijzondere soorten van belang. ALs in gangsdatum van registratie wordt 1 januari 1936 aangehouden. Ben Smulders vraagt bijzondere aandacht voor de verschillende registra ties die naast elkaar plaatsvinden (BSP-project, waarnemingen tbv. rubriek in 't Zwelmpje, bijzondere waarnemingen, enz.). 7. Rondvraag. Er worden Kokmeeuwen waargenomen met een opvallende rosse gloed op de veren.Volgens mededeling moet de oorzaak gezocht worden in voedsel en niet in vervuiling. Na de pauze vertoonde Fred Twisk weer dia's van vogels en vleugels en liet zanggeluiden horen, een en ander om onze kennis te testen en eventueel op te vijzelen.

't Zwelmpje | 1986 | | pagina 3