verslagen 41 3 ex Zoutelande18/1 2 ex Zoutelande23/1 18 ex Van Cittershaven7/2 2 ex Zuidsloe en 14/2 1 ex Zuidsloe. Boerenzwaluwen waren dit jaar opvallend vroeg terug.De (officieus) eerste vogel voor Zeeland werd al op 20/3 in Zeeuwsch-Vlaanderen ge zien,maar ook voor Walcheren waren er tussen 26 en 31/3 al waarnemin gen van Oostkapelle, MiddelburgArnemuiden en Biggekerke. Er waren twee waarnemingen van de Grote gele kwikstaart: 14/3 1 ex te WK en 24/3 1 ex Vliegveld Midden-Zeeland.Rouwkwikstaarten werden in kleine aantallen gemeld, o.a. uit de omgeving van MiddelburgWKRit- them, Zuidsloe en Arnemuiden. Behalve de gebruikelijke maartwaarnemin gen van Witte kwikstaarten werden deze ook in de winter gezien: 24/1 1 ex Zuidsloe;7/2 1 ex van Cittershaven en 11/2 4 ex Zuidsloe. Ook de Zwartkop liet zich zienj 1/2 1 ex WK en 7 en 8/2 1 ex op de Schotsman. Er waren verschillende winterwaarnemingen van de Tli ftiafte Koude- kerke(ll/l), Oost-Souburg1/2WK(21/2) en Middelburg (21/2).Vanaf 22/3 werden er Vuurqoudhaanties gezien (Arnehaven, Ritthem, Valkenis- se Koudekerke Ondanks zorgvuldig zoeken werden in maart nog geen Roodborsttapuiten op de bekende plaatsen aangetroffen. Waarnemingen van de Kui f mees zijn zeldzaam op WalcherenToch werden er op 24/2 2 ex in Oranjfezon gezien. Een andere zeldzame mees achtige, de Buidelmees werd op 7/2 juist buiten "ons" gebied waargenomen: 2 ex op de SchotsmanHal f januari werden vrij grote groe pen Kepen aangetroffen zoals te WK 40 ex (14/1Zoutelande 48 ex en Rammekens (ca 20 De regelmatige bezoekers van het parkje Too- renvliedt konden van 14 tot 25/3 van een paartje Appelvinken genieten. Waarschijnlijk gaat het hier om vogels die, evenals vorig jaar, op de terugweg nog een tijdje blijven hangen. In maart werd ook terugtrek van si,jzen waargenomen; de deze winter meer algemene Barmsiis werd vooral in maart in wat groter aantal ge zien (ca 15 ex Toorenv1iedtVerrassend was de Grauwe gors, die op 19/3 in het Zuidsloe zat te zingen. Op 15/3/83 werd hier in de buuxt ook een zingende vogel aangetroffen. Alle doorgegeven IJsgorzen komen uit januari: 13/1 (1 ex Veere), 15/1 (1 ex Rammekens)16/1 (1 ex Zoutelande) en 17 en 18/1 (3-4 ex Zoute lande). Ook Sneeuwqorzen werden erg weinig gezien. Op de valreep nog een achterstallige Visarendde aanvankelijk zwaar bekritiseerde waarneming op de tamelijk afwijkende datum van 26/12/86 (1 ex PolredijkVeerewordt steeds aannemelijker. Gido Davidse, Noordweg 23, 4333 GA Middelburg. VERSLAG JAARVERGADERING 25 FEBRUARI 1987 1. Opening. Luud Persijn opent de vergaderingAanwezig zijn 16 mensen, de heer Lodder is door ziekte verhinderd. 2. De verslagen van 26 november en 17 december 1986 worden ongewij zigd vast gesteldTen aanzien van het verslag van 28 januari 1987 suggereert Ben Smulders een subsidie-aanvraag in te dienen bij het Koningin Wilhelminafonds voor de aanschaf van een typemachine. 3Mededelingen en ingekomen stukken -de gemeente Vlissingen verzoekt de VWG om medewerking bij het controleren van nestkasten in deze stad.Ad Mabthijsse heeft zijn medewerking al toegezegd; de heer SmitV1issingen is bereid er bij te helpen. -de NMF heeft de VWG verzocht iemand te benoemen die de activitei ten wil coördineren die zich in geval van een olieramp langs de Walcherse kust voordoen. Er meldt zich nog geen gegadigde. -Met enkele opmerkingen (gebruik van bestrijdingsmiddelen, laten staan van oude bomen, en de toekomst van de Spuikom) heeft de VWG gereageerd op het Vlissingse Milieu Actieplan. -Via Luud Persijn kunnen de aanwezigen zich de Avifauna van Schou wen tegen een aanmerkelijk gereduceerd tarief aanschaffen. -Naar alle waarschijnlijkheid zal er een observatiehut gebouwd wor dt) boven op de Westkapelse zeedijk. 4. De jaarverslagen van resp. de secretaris, de natuur- en vogelbe schermingsconsulent, de onderzoekscoördinator en de penningmees ter worden alle ongewijzigd vastgesteld. 5. Het verslag van de kascommissie wordt goedgekeurd. 6. De begroting over 1987 wordt vastgesteld. 7. Jack Keukelaer en Adrie Joosse vormen de kascommissie voor 1987. 8Projecten. - Jos Tramper noemt de serie activiteiten voor dit seizoen. - Cor Smit is bereid de Huiszwaluwentelling dit jaar te organiseren. - Wim Wattel (evt.Jan Meulmeester) geeft zich op als coö rdlnator van de resultaten van de gierzwaluwendakpannen. - Fred Twisk legt het nieuw te starten onderzoek naar "nacht"- vogels uit; hij en Gido Davidse zijn bereid om dit onderzoek te begeleiden - Liefhebbers voor een inventarisatie van Ter Hooge kunnen zich opgeven bij Jos Tramper 9Rondvraag Jan van Leerdam maakt zich zorgen om de (overigens legale) jacht op eenden in de eendekooi van Oostkapelle. Verder pleit hij ervoor dat een VWG-er zitting neemt in het bestuur van de KNNV. Adrie Joosse wil een groot aantal jaargangen van Natura weggeven. Als er geen liefhebbers zijn zullen ze in het VWG-archief worden opgenomen Fred Twisk belicht de twee slaapplaatstellingen van Kokmeeuwen. Strandleeuweriken-waarnemingen van Walcheren worden verzameld door Gido Davidse. Vanwege de invasie van de soort (in't binnen land groepen tot 300 ex.!)stelt S0V0N belang in de verspreiding en aantalsontwikkeling. Na de pauze draaide de film "Osprey", waarin het leven van een Schots Visarendenpaar van zeer nabij gevolgd werd. Behalve van de Visarendwaarvan we vooral de jachttechniek uitvoerig konden be wonderen, waren er schitterende beelden te zien van o.a. Auerhoen, Korhoen, Schotse kruisbek en Kuifmees.

't Zwelmpje | 1987 | | pagina 8