verslagen inhoud van dit nummer 1 VERSLAG ALGEMENE LEDENVERGADERING VAN 27 MEI 1987 1. Bij afwezigheid van Luud Persijn wordt de vergadering geopend en voorgezeten door Fred Twisk. Onder de 12 aanwezige leden bevonden zich verder niet de verhinderdenCo Smit en Koos Minnaar. 2. De verslagen van de jaarvergadering en de algemene ledenvergade ringen van resp25-218-3 en 29-4 worden zonder opmerkingen juist bevonden 3Mededelingen en ingekomen stukken -In de europese vogelkijkweek stonden Peter Dieleman en Koos Minnaar op 23 mei om 6 uur 's morgens bij Westhove paraat om voor belang stellenden een vroege vogelexcursie te vetzorgen; i.v.m. de conti nue regenval werd deze afgelast. Jos Tramper en Luud Persijn hadden op 24 mei meer geluk onder redelijke weersomstandigheden werden 11 deelnemers door bos en duin begeleid. Ze zagen en hoorden zo'n 30 vogelsoortenwaaronder ook een Fluiter. -Koos Minnaar is bereid om samen met SBB vogelacties uit te voeren indien zich een olierampsituatie voor de Walcherse kust voordoet en "de Mikke" dit werk niet alleen aan kan. -Op het beleidsplan Westerschelde is gereageerd met de bedoeling een effectievere bescherming van het schor en de slikken bij Ram- mekens te verkrijgen. -Er komen positieve geluiden uit de juist geplaatste Gierzwaluwen dakpannen aan de Deckerestraatreeds 8 pannen zijn door Gierzwalu wen bezet. Adrie Joosse houdt de zaak in de gaten. -In Westhove wordt gejaagd op broedende Eksters en HouwtjaoiEven- tuele acties worden overwogen. Vjro-**.e~ 4Projecten Het Kerkuilen- en nachtvogelproject zijn in volle gang, evenals de broedvogelinventarisatie van het Nollebos. Liefhebbers voor de Huiszwaluwencensus kunnen zich bij Jos Tramper opgeven. 5Rondvraag Jan Meulmeester toont een braakbal van onbekende origine. Jan van Leerdam informeert naar de respons van de WMZ op ons verzoek tot het bijwonen van het overleg over het beheer van Oranjezon. Fred Twisk herinnert aan de rechtstreekse uitzending van Vogelbescher ming op 31 mei. 6. Na de pauze vertelde Hans van Buel ons het een en ander over de werkwijze van de verschillende vogelwerkgroepen in West-Brabant. -verslag ledenvergadering van 27 mei 1987 - 1 -systematische vogeltellingen op Walcheren 180-83 (3) - 2 -recente meldingen: mei,juni en juli - 6 -noteer in uw agenda - 8 -terugmeldingen van geringde vogels - 9 -de Aalscholver weer broedvogel in Zeeland - 10

't Zwelmpje | 1987 | | pagina 2