"Om mee te beginnen inhoud van dit nummer 1 Een verenigingsblad bestaat bij de gratie van de medewerking van de leden. Het zorgt voor de onderlinge contacten, het geeft inzicht in het wel en wee en de activiteiten van de vereniging. Daarnaast probeert het bij te dragen aan de realisering van de verenigingsdoelstellingen.In ons geval is dat vogelstudie en vogelbescherming. Het schijnt tot het lot van een redactie te moeten worden gerekend om periodiek de leden op te wekken tot schrijfactiviteiten. Ik heb al van veel redacties deel uitgemaakt, dus ik weet er alles van. Dat't bij 't Zwelmpje al zo snel zou moeten gebeurenverbaast me echter een beetje. Dit nummer completeert de tweede jaargang van 1t Zwelmpje. Het telt 12 pagina's en dat is de helft van de omvang van het allereerste nummer. En wat staat er nu - behalve de gebruikelijke rubrieken en verslagen- aan echte artikeltjes in? Blader 't zelf maar eens door en je zult zien dat dat bedroevend weinig is. Waar zit'm dat nu in? Zien bijna 50 vogelaars, waarvan zeker de helft actief, geen kans om een blaadje dat 4 maal per jaar verschijnt te vullen? Tijdgebrek? Na tuurlijk, hebben we allemaal. Ook ik, dus ik zie dat niet als excuus. De bijeenkomsten van onze werkgroep worden over het algemeen redelijk bezocht. En er is altijd veel stof tot praten in de pauze of voor en na de vergaderingDus waarom zou er geen stof tot schrijven zijn? Natuurlijk ziet iedere vogelaar elk kwartaal wel iets aardigs, anders vogelde hij of zij al lang niet meer. En eens per kwartaal moet er toch ook wel een uurtje te vinden zijn om daar iets over te schrijven? Een verslagje van een excursie, een leuke waarneming, een bijzonder voorval, een leuke ringvondst, een theorie, een suggestie, noem-maar- op.Alles is welkom, of 11 nu een verhaaltje is van een halve bladzij of een bijdrage van vele pagina1 sOverigenseen veelgehoorde dood doener is ook "Ik kan niet zo goed formuleren". Ook al mocht dat zo zijn: geeft niet, stuur maar toe, ik maak er wel wat van. De bijdragen voor het februarinummer kunt u bij mij kwijt voor 1 feb.1988. BJSmuldersC. Huygenslaan 22, 4382 BP Vlissingen Om mee te beginnen - 1 Inhoud van dit nummer - 1 Inventarisatie Nollebos 1987 - 2 Een nieuwe avifauna van Walcheren - 3 Verslagen algemene ledenvergaderingen - 5 Terugmeldingen van geringde vogels - 8 Vakantie-ervaringen met Huiszwaluwen - 9 Typemachine - 9 Recente meldingen: augustus, september -10 Activiteiten van anderen -12 Noteer in uw agenda -12

't Zwelmpje | 1987 | | pagina 2