1 Overigens zijn van deze soorten de waarnemingen van voor 1980 ook welkom, met name van de Pijlstormvogels. Tenslotte nog enkele soorten waarvan de waarnemingen van 1987 tot en met 1989 welkom zijn; vuurgoudhaantje engelse gele kwikstaart bruine kiekendief sneeuwgors roodhalsfuut kleine rietgans velduil toppereend smelleken paapje blauwe kiekendief houtsnip frater zwarte mees(bij invasies) Verder zijn alle gegevens van kleurafwijkingen bij vogels, kruisingen, en buitengewone aantallen van "gewone" soorten ook zeer welkom. Bij alle waarnemingen wordt men verzocht de datum/data, het aantal, in dien mogelijk het kleed, de plaats en andere bijzonderheden te vermel den.Het verdient aanbeveling om de waarnemingen (zeker vanaf 1987) in te vullen op de oranje waarnemingskaartjes voor het archief. Er hebben zich enkele mensen aangemeld die mij willen helpen met het maken van de avifauna.Meer medewerkers zijn altijd welkom. Hieronder ziet u het voorkomen van de Boomvalk op Walcheren aan de hand van ontvangen waarnemingen uit de periode 1980 tot en met 1987. Tenslotte: in 1988 zal worden gestart met de inventarisatie van en kele vogelsoorten )zoals dodaars, buizerdgeoorde fuut e.d.).Mensen die met de tellingen willen helpen kunnen zich bij mij opgeven. Jaco Walhout. Voorborch 62, 4335 AW Middelburg. jfmamjjasond mnd. broedpaa Waarnemingen van (trekkende) Boomvalken op Walcheren (Oranjezon niet meegerekend). Aan de hand van ontvangen waarnemingen uit de periode '80 t/m '87. o voorjaar (april-juni) a najaar juli-oktoberv Voorkomen van de Boomvalk op Walcheren in de periode '80 t/m '87 aan de hand van ontvangen waarne mingen (n=63) VERSLAG ALGEMENE LEDENVERGADERING VAN 26 AUGUSTUS 1987 Luud Persijn opent de vergadering ten overstaan van maar liefst 22 leden (Jan van Leerdam en Jack Keukelaar waren verhinderd) en complimenteert namens het bestuur de samensteller van t Zwelmpje met de duidelijke vormgeving van met name de laatste twee nummers. Enkele opmerkingen n.a.v. het verslag van de mei-vergadering -de door Jan Meulmeester getoonde braakbal werd waarschijnlijk door een Ekster geproduceerd; -Luud Persijn meldt dat er in Westhove destijds op Zwarte kraaien i.p.v. op Kauwtjes geschoten werd. Mededelinoen en ingekomen stukken -Het Havenschap zal bij GS een concessie-aanvraag indienen om het Rammekens-schor op te hogen met havenslibAls deze aanvraag er is zal de VWG daartegen bezwaar aantekenen. -Er is nog geen officieel antwoord ontvangen op ons verzoek tot participatie in het Oranjezon-overleg. -Adrie Joosse zal een artikeltje schrijven over de recente broedge- vallen van de Gierzwaluw in kunstmatige nestgelegenheden in Oost Souburg. -De VWG-Utrecht komt begin september op bezoek. Gido Davidse en Koos Minnaar zullen hen iets laten zien van Westkapelle resp. de Middelplaten -De VWG zal bij de beheerder informeren naar het onlangs geconsta teerde afschieten van Eksters en Zwarte kraaien in Westhove. -Op 21 september wordt in Vlissingen het zgn. Milieumonument ont huld.Luud Persijn zal deze gebeurtenis namens de VWG bijwonen.Op verzoek van de vergadering zal ook een vertegenwoordiger van het vogelasiel "de Mikke" worden uitgenodigd mee te gaan. -Vogelbescherming organiseert een serie gespreksavonden over de mogelijkheden van serviceverlening aan de lokale werkgroepenLuud Persijn en Gido Davidse zijn nu reeds van plan om "onze" avond" te bezoeken (14 januari 1988, Bergen op Zoom)Verdere belangstellen den worden van harte uitgenodigd. -Co Smit meldt dat het Wereld Natuur Fonds een subsidie van ca 500,- zal verlenen ten gunste van het Avifaunaproject (aanschaf typemachine -Liefhebbers voor de Zeeuwse Vogelaarsdag (10 oktober) kunnen zich opgeven bij Gido Davidse. De lang verwachte SOVON-atlas van de Nederlandse vogels zal eind november verschijnenBelangstellenden konden deze atlas tegen een gereduceerd tarief bestellen. Wederom geen broedgevallen van de Oeverzwaluw op Walcheren (RIN- onderzoek Jaco Walhout vertelt over de stand van zaken rond de nieuwe Avi fauna van Walcheren. Voorlopig worden alle beschikbare waarnemin gen nog geïnventariseerdFred Twisk zegt medewerking toe over on geveer een half jaar. Voortgano pro jeeten Huiszwaluwentellingeen lichte vooruitgang? Nacht vogels11 blijft bij de ene waarneming van een Waterral. Jos Tramper heeft formulieren voor het noteren van de kleurring codes van (jonge) Zilvermeeuwen. Rondvraag. Fred Twisk vertelt over het BMP-bulletinN a v de maandelijkse watervogeltellingen in 1981 en 1982 rijzen er vragen over een toch erg bekende soort als de Wilde eend. Dhr. Smit meldt dat de Rietheim-school te Ritthem zal worden af gebroken Deze biedt nest- respschuilplaats aan enkele Huiszwalu wen en VleermuizenDhrSchaap onderneemt (via Henk Zandstraactie

't Zwelmpje | 1987 | | pagina 4