7 Jan Meulmeester laat een foto zien van een Waterspreeuw die zich enkele jaren geleden langs de Bachlaan te Vlissingen ophield. 7. Het na-pauzeprooramma bestaat weer uit vakantiedia's van ditmaal Peter Braam, diverse soorten-vooral zeldzame- in Nederland, Bel gië en Oostenrijk; Arjan Ovaa en Gido Davidse: noordoost-Grieken landsoorten, en Paul van Tuil met een aantal zeer fraaie opnamen van meer gewone vogels BergeendGierzwaluw VERSLAG ALGEMENE LEDENVERGADERING VAN 30 SEPTEMBER 1987 1Opening door Luud Persijn.Er waren 22 mensen aanwezig, waaronder Joris van Nispen die zich later aanmeldde als nieuw lid. 2.Mededelingen en ingekomen stukken. -Bij de onthulling van het Milieumonument op 21 september was de VWG vertegenwoordigd door Luud Persijn en dhr.Schaap die tevens "De Mikke" vertegenwoordigde. -De heer Van Lynden vraagt de VWG naar reacties op zijn verzoek aan de Stichting Het Zeeuwse Landschap om een Oeverzwaluwenwand op Ter Hooge te maken.Er wordt gewezen op het toch wat beslo ten karakter van dit landgoed en de optimalere biotopen die in het Zuidsloe aanwezig zijn. -Van het Vogelasiel "de Mikke" ontvingen we een uitnodiging voor de open dag op 2 oktober. -De VWG zal bezwaar aantekenen tegen de voorgenomen stort van ver vuild havenslib. Ben Smulders heeft op persoonlijke titel eveneens een bezwaarschrift opgesteldEen ieder werd in de gelegenheid ge steld een kopie hiervan te ondertekenen. 3. Voortgang projecten. De broedvogelinventarisatie in het Nollebos is afgerond; de re sultaten zullen t.z.t. bekend gemaakt worden. Verder geen nieuwe acties.Peter Meininger verzoekt de leden om eventuele broedgegevens van meeuwensterns en plevieren aan hem door te geven. 4Rondvraag Jos Tramper oppert enkele ideeën voor oeverzwaluwenlokatiesJan Goedbloed zal bij het graven van een nieuwe koeienput opzijn land een wandje laten staan.Koos Minnaar vertelt over het recente be - zoek van 16 personen van de VWG-UtrechtLuud Persijn wijst er op dat in het bestemmingsplan "Kern Westkapelle" verschillende con centraties windmolens geprojecteerd zijn. Co Smit meldt vier wan betalers wier namen in het vervolg onze ledenlijst niet meer zul len sieren. Tevens bestaat er de mogelijkheid om de Vogeljaarka lender 1988 bij hem te bestellen. 5. Na de (lanae) pauze hield René Beijersbergen een lezing over met name de beheerswerkzaamheden zoals deze al vele jaren op de Hoge Platen in de Westerschelde plaatsvinden. Speciale aandacht was er voor de vogel van dit uiterst dynamische milieu, de Dwergstern. VERSLAG ALGEMENE LEDENVERGADERING VAN 28 OKTOBER 1987 1. Luud Persijn opent de vergaderingEr zijn 12 personen aanwezig. Gido Davidse en dhr.Schaap zijn verhinderdJohan Stuart is een nieuw lid. 2Mededelingen en ingekomen stukken -de Zeeuwse Milieu Federatie gaat een regio-avond organiseren voor de achterbanDoel is bekendheid te geven aan de diverse milieu-werkgroepen en zo het actieve ledenbestand te vergroten. Een voorbereidende bespreking vindt plaats op 29 oktober.Co Smit en Luud Persijn gaan er heen. - Wie belangstelling heeft kan deelnemen in de landbouwwerkgroep van de ZMF -op 9 december om 19.30 uur wordt in "Ons Huis" te Meliskerke een voorlichtingsbijeenkomst over de ruilverkaveling op Walcheren ge houden, met name voor natuurbeschermersSprekers zijn o.a. de se cretaris van de ruilverkavelingscommissie, een agariër en Bert van der Hoef(die namens de ZMF in de commissie zit).Na de pauze is er een forum.Luud roept iedereen op hier naar toe te gaan,al was het alleen maar om te laten zien dat de natuurbescherming op Walcheren over een grote achterban beschikt. -Zoals aangekondigd heeft de VWG bezwaar aangetekend tegen de plan nen van het Havenschap om het schor bij Rammekens op te hogen met verontreinigd havenslib. -Er was een uitnodiging van de ZMF voor haar najaars-ledenvergade- ring die een dag eerder - 27 oktober- heeft plaatsgevonden. -Er is een uitnodiging voor de landelijke SOVON-dag op 12 december te Ede, met een vooral voor ringende vogelaars interessant program. -De informatie van de Consulent natuur- en milieueducatie zal in de Kringmap terug te vinden zijn. -Er is een uitnodiging van de Zeeuwse Vrouwenraad voor een Studie dag "Milieuzorgons een zorg" op 2 nov. as. in de Zeeuwse biblio theek. 3Projecten Jos Tramper verwacht nog van één persoon gegevensDaarna kan hij het verslag maken voor 't Zwelmpje.Co Smit zorgt daarna voor be richtgeving in de huis-aan-huisbladen Kleine zwanen zullen vier maal geteld worden.De teldata vallen samen met de landelijke ganzentellingen en de midwintertelling. De eerste teldatum is 22 november. Via Vogelasiel "De Mikke" kwam de mededeling dat in de omgeving Bossenburgh (Vlissingen) een gewonde jonge Kerkuil was gevonden. De vogel is overgebracht naar een asiel te Ouddorp.Met de asiel houder is afgesproken dat de (ongeringde) vogel na revalidatie ter plaatse weer zal worden vrijgelaten. Verder is in de braak- ballen van een al jaren in gebruik zijnde kast een zangvogelringe tje gevonden. 4Rondvraag Gemeld wordt dat op 3 november Vogelaarsoverleg plaatsvindt in het NMF-kantoor te Middelburg over het thema "Ganzen(jachtscha de aan landbouw, tellingen)". Jaco Walhout heeft van een aantal leden waarnemingen ontvangen voor de nieuwe Avifauna van Walcheren.In het komende Zwempje zal hij nogmaals vermelden van welke soorten met name waarnemingen welkom zijn. Hij wil voor 31 december over de waarnemingen beschik ken.Als nog aanvullend onderzoek nodig is dan zal dat het komen de seizoen moeten plaatsvinden. Diverse leden doen melding van aardige waarnemingen die zij de afgelopen maand deden. Ze zullen worden doorgegeven aan Gido Da vidse om ze in de regelmatige overzichten te verwerken. 5. Na de pauze vertelt NMF-medewerker Henk Zandstra over het werk van die directie. Hij gaat met name in op de aandacht die aan vleermuizen wordt gegeven en op het werk van de onlangs opgerich te Kerkuilenwerkgroep.

't Zwelmpje | 1987 | | pagina 5