activiteiten van anderen I ondanks alles: hoop voor schor Van de KNNV- afdeling Walcheren staan de volgende activiteiten voor deelname open: HinsHanmiririan 30 augustus: excursie naar de bossen enduinen op Schouwen o.l.v. Pim Karper. Vertrek om 13.30 uur vanaf de Schouw burg op het Molenwater te Middelburg. Meerijders betalen 10 cent per km. De excursieleider sluit zich op de Ring van Burgh bij de groep aan. yaterdaomiddao 3 september: vogelexcursie naar de inlagen van Noord-Beveland o.l.v. Koos Minaar. Vertrek om 13.30 uur bij de Schouwburg op het Molenwater te Middelburg. Zaterdagmiddag 24 september: paddestoelenexcursie naar Oranjezon o.l.v. Gerrit Geerse. Verzamelen om 14.00 uur op het parkeerter rein van Oranjezon. dinsdagmiddag 27 september: excursie naar Westhove o.l.v. Richard Struijck. Verzamelen om 14.00 uur bij het Zeeuws Biologisch Museum te Oostkapelle Zaterdag B en zondao 9 oktober: herfsttoer (nadere gegevens nog niet bekend. 't is bekend: "de politiek" van Zeeland heeft een positief advies aan de minister van Verkeer en Waterstaat uitgebracht over de aanvraag van het Havenschap Vlissingen om verontreinigd havenslib te mogen opslaan op juist ja, uitgerekend het schor en slik bij RammekensEn dat in weerwil van de ambtelijke adviseurs van Provinciale Planologische Dienst en Provinciale Waterstaat, die een negatief advies over deze lokatie uitbrachten. In weerwil ook van de ingediende bezwaarschriften. In weerwil van de aan de gede puteerde van milieuzaken overhandigde petitie met bijna 500 hand tekeningen van mensen die pleitten voor het behoud van het gebied. In weerwil verder van de opvattingen van de gemeenteraad van Vlis singen die vindt dat de natuurwetenschappelijke waarden van het gebied moeten worden veiliggesteldIn weerwil van de rammelende en veel onduidelijkheden en onzekerheden bevattende concessie-aan vraag van het Havenschap. In weerwil van de wetenschap dat de opper vlakte schorren en slikken na uitvoering van de Deltawerken sterk is teruggelopen. In weerwil van dit alles besliste het college van GS van Zeeland dat een natuurgebied moet worden opgeofferd om dat gene te bergen wat niet meer in de vrije natuur mag worden terug gestort: verontreinigd slib. Is er een wranger (en stommer) besluit denkbaar? Het wordt interessant hoe de provinciaal vertegenwoordiger zich in de beroepszaak die hier ongetwijfeld het gevolg van wordt zal weren. Van een zorgvuldige afweging lijkt in elk geval geen sprake te zijn. Zeker niet ten aanzien van de planologische kernbeslissing Struc tuurschema natuur- en landschapsbehoud, waarin als beleid voor het Westerscheldegebied wordt geformuleerd dat "resterende buitendijkse terreinen zullen worden veiliggesteld" en dat "plannen voor bedij king van het schor bij Rammekens met grote terughoudendheid dienen te worden bezien". Uit een recente uitspraak van de AROB-rechter over de inpolderingsaffaire van schorren in de Waddenzee is geble ken dat de planologische kernbeslissing Waddenzee toetsingskader vormt voor de beoordeling van de concessie. Dat geeft hoop op een goede afloop voor het schor en slik bij Rammekens! Ben Smulders

't Zwelmpje | 1988 | | pagina 8