s 3 VERSLAG LEDENVERGADERING 30 NOVEMBER 1988 verslagen 1. Luud Pers ij n opent de vergadering. Berichten van verhindering zijn er van Gido Davidse en Rien Mastenbroek. 2. VerslagenBen Smulders vraagt n.a.v. verslag 30/8 of er contact is geweest met de woningbouwvereniging VVV in Vlissingen over de GierzwaluwenpannenAangezien Gido er niet is kan de vraag niet worden beantwoord. N.a.v. het verslag van 28/9 wordt t.a.v. de Actie Vogelbescherming ter beperking van de jacht meegedeeld dat de gemeente Middelburg een inventarisatie maakt van de data waarop vergunningen moeten worden verlengd omdat dat het moment is waarop iets kan worden on dernomen Me vrouw Castel heeft de gemeente Veere benaderd, maar daar doet men niets zolang het rijk niets doet.Ook redeneert men dat goede jagers zich toch al beperkingen opleggen! Over het verslag van 26/10 zijn geen opmerkingen. De verslagen worden vervolgens vastgesteld en goedgekeurd. 3Mededelingen en ingekomen stukken De werkgroep is benaderd door het vogelopvangcentrum De Mikke men zoekt collectanten in de week van 27/3 tot 2/4. Geinteres- seerden kunnen contact opnemen met de secretaris, G.Davidse. De VWG mag één of meer bushokjes op de dijk van Westkapelle plaatsen voor de zeetrekwaarnemersVolgens Jan Hengst is er toestemming van alle betrokkenen.Wel moet er een betonnen funde ring komen. De leden moeten een en ander op een goedkope manier zelf realiseren Er is een uitnodiging voor de landelijke dag van S0V0N/VB/N0U op 10/12 in de Reehorst te Ede. Thema: "het verzamelen van gegevens" Ingekomen zijn brieven van verhindering voor de open dag bij Rammekens van mevrNSmit-Kroeshet Provinciaal Bestuur en de heren Eversdijk en Te Veldhuis (beiden leden 2e Kamer). 4Pro iecten Avifauna van Walcheren. Jaco Walhout vraagt om gegevens van de broedvogelinventarisaties in te sturen. Er worden slaapplaats- gegevens uitgewisseld (Vlissingen, Sloe, Kreek Westkapelle en WesthoveJaco meldt resultaten van slaapplaatstellingen in Ter Hooge.Hij stelt voor tellingen uit te voeren van januari 1989 tot maart 1990Medewerkers zullen persoonlijk benaderd worden. Aan de Mikke is een verzoek gedaan om asiel- en ringgegevens beschik baar te stellen. Er wordt nog gediscussieerd over inventarisatie methoden Kleine zwanen. Van de eerste ronde moeten nog gegevens binnenko men. 17/18 december wordt weer geteld. Jos Tramper zoekt nog tel lers. Onderzoek olieslachtoffers Koos Minnaar geeft informatie over het verzoek op bepaalde dagen op bepaalde trajecten olieslachtoffers te tellen. Artikel Jan Goedbloed in 't Zwelmpje Jan wil in kleine groepjes zaken goed voorbereiden en pas dan in de vergadering brengen.Ook de heer Schaap vindt dat de vereniging te weinig doet; maar het kost veel inspanning om het vertrouwen van de overheid te winnen.Fred Twisk wijst er op dat de Planolo gische werkgroep zich bezighoudt met ruimtelijke u:deningszaken en bescherming van biotopen in dat kader. Jan Goedbloed wil meer op vogelbeschermingszaken gerichte actie. Enkele personen geven zich op om mee te denken en te doen. 3Rondvraag Jan Goedbloed vraagt wat er met de spullen van de Milieukaravaan gaat gebeuren. Het bestuur beraadt zich daarover maar vraagt ook ideeën van leden. Jos Tramper telde 150 Eidereenden in de Sloehaven. Ook anderen melden grote concentraties. Tred zag 10 november nog een Boerenzwaluw bij Nieuwland. Hij vraagt verder naar een vertaling van een boekje over Huiszwa luwen. Koos Minnaar nam de eerste olieslachtoffers waar Het kamerlid Lillipaly vroeg Ben Smulders nog om inlichtingen over het schor bij Rammekens. J Jaco Walhout meldt zich voor een diavertoning Jan Willemse en anderen namen Pestvogels waar Jan Goedbloed zag op 9 november nog een Boerenzwaluw in M'burg. Luud Persijn meldt concentraties van diverse eendensoorten in de Spuikom bij Ritthem: een gevolg van de sterk verbeterde water kwaliteit na het inbedrijfstellen van de zuiveringsinstallatie. Na de pauze vertelde de heer Schepman over "Spreeuwenpotten door de eeuwen heen", verluchtigd met dia's en een film. In de diaserie lichtte hij allerlei typen potten toe, liet oude kookboeken met recep ten over spreeuwen zien en in de dia's met schilderijen waarop spreeu wenpotten te zien waren gaf hij de betekenis ervan aan en de erotische symboliek. Hij beëindigde de interessante lezing met een door hem zelf vervaardigd kort filmpje over het broeden van spreeuwen in aan zijn woning bevestigde potten. VERSLAG LEDENVERGADERING 21 DECEMBER 1988 1. Bij de opening -de heer Smit is verhinderd- wees Luud Persijn op 't feit dat dt de laatste keer is dat we in het wijkcentrum vergade ren. Het komende halfjaar zal dit in "Bachten Poorte" plaatsvinden. 2. Mededelingen en ingekomen stukken voor de laatste keer werd een financiële bijdrage ontvangen van het Deronafonds. de observatiemogelijkheid bij Westkapelle (twee bushokjes) zal hopelijk binnen afzienbare tijd geplaatst wordenVooral bij zuidwaarts gerichte trek verwachten we met name pijlstormvogels, stormvogeltjes en jagers optimaal te kunnen zien. onlangs werden twee brieven verzonden naar de Vereniging Verbe tering Volkshuisvesting Vlissingen teneinde het plaatsen van Gierzwaluwenpannen te stimuleren. op vrijdag 3 maart as. houdt Johan de Jong een lezing over de Kerkuil in de Zeeuwse bibliotheek. Daarvoor zullen de inventari- seerders, de ringers en de beheerders van gebouwen waar Kerkuilen gebroed hebben, worden uigenodigd. 3 Projecten Avifauna:, dit seizoen slaapplaatstellingen houden inventariseren van bv.Patrijs en Fazant in het komend jaar. Jaco Walhout zal proberen via een jagersvereni- ging wat wijzer te worden. de ringgegevens van Adrie Joosse zullen tzt, bij het samenstellen van de soortbescnr ij vingen,verwerkt worden. 4Rondvraag Fred Twisk heeft op de SOVONdag de nieuwe PPD-handleiding voor het inventariseren van broedvogels weten te bemachtigen. Hij ves tigt tevens de aandacht op het feit dat computerverwerking van de oranje waarnemingskaartjes valt of staat met het noteren van een gedetailleerde plaatsaanduiding (S0V0N-blok km-hokje). Koos Minnaar vertelt dat op Schouwen een onderzoek wordt uitge voerd met 1000 dode Zeekoeten, die op de Noordzee in zee worden gegooid om een beeld te krijgen waar ze aanspoelen.

't Zwelmpje | 1989 | | pagina 3