1 7 bestuursvoorstellen r coördineren en op papier te zetten. Op specifiek vogelgebied heeft de PWW bezwaar gemaakt tegen: het bestemmingsplan "Erasmuswijk" van de gemeente Middelburg» dat in een bekend fourageergebied van de Kleine zwaan een woonwijk heeft gepland. tegen het windmolenplan op de Westhavendam (bij Rammekens), omdat de windmolens in dit geval in een duidelijke vogel vliegroute zou den komen te staan (dit plan is inmiddels in de ijskast geplaatst). In meer algemene (vogel-en natuurbeschermingszin is gereageerd op: de ontwerpnota "Golfen in Zeeland" de ontwerp-evaluatienota "Natuur- en landschapszorg" milieu-uitvoeringsplan van de gemeente Middelburg het ontwerp-streekplan Zeeland Oranjezon. In een brief aan de WMZ benadrukte de VWG het grote vogel- en natuur- belang van OranjezonDit naar aanleiding van een personeelsadverten tie in een jagersblad voor de vacature terreinopzichter Oranjezon. Afschieten ekster en zwarte kraaien in Westhove. Naar aanleiding van geconstateerd overdreven fanatiek ekster-en kraaienafschot in De Manteling bij Westhove (binnenkort Staatsnatuur- monument) in het broedseizoen heeft de VWG een brief om nadere uit leg verstuurd aan Staatsbosbeheer. We kregen een nietszeggend brief je terug, men had niet eens de moeite genomen onze brief goed te lezen 01ieramp In januari moest noodgedwongen het ontwerp "vogel-olie-rampenplan" in werking treden.Door de loyale medewerking van diverse VWG-leden kon het noodzakelijke werk op Walcheren vlot verlopen. NMF heeft hier over een uitgebreid verslag gemaakt, één exemplaar hiervan bevindt zich in het VWG-archief Scheldepoort Bij Scheldepoort zijn waarschuwingsborden geplaatst om bezoekers te wijzen op de aanwezige broedvogels. Kievitseieren Naar aanleiding van een privé-actie van een VWG-lid heeft de burge meester van Midddelburg toegezegd geen Kievitseieren meer in ontvangst te zullen nemen Luud Persijn In verband met het aftreden van Luud Persijn en Gido Davidse (zie ook het Zwelmpje van nov.'88) stelt het bestuur de vol gende kandidaten voor hun opvolging: Fred Twisk (voorzitter) en Wim Wattel (secretaris). Co Smit (penningmeester) en Jos Tramper (projectcoördinator) stellen zich herkiesbaar. Eventuele tegenkanidaten kunnen zich tot het begin van de jaarvergadering opgeven bij (een van de) bestuursleden. Naar aanleiding van een vraag van Jan Goedbloed om het presen tatiemateriaal (o.a. foto's) van de VWG beter te beschermen tegen de tand des tijds stelt het bestuur voor daarvoor een bedrag ter beschikking te stellen (op de as. jaarvergadering zal een eenvoudige begroting worden overgelegd). JAARVERSLAG SECRETARIS 1988 1. De bestuurssamenstelling in 1988 was als volgt: L.G.Persijn, voorzitter; G.A.Davidse, secretaris; J.B.Smit (penningmeester); J.Tramper (onderzoekscoördinator) en R. Spon- selee, bestuurslid (was F.Twisk). 2. Leden/donateurs. Per 31 december 1988 telde de vereniging 49 le den en 2 donateurs. Nieuwe leden waren André de Hamer, A.F.L. Gregory, Arjen van Gilst, C. de Bruin (donateur), B.Moens, Rien Mastenbroek, Gerie Bongers. 3. AansluitingenDe VWG bleef aangesloten bij de Stichting Vogelop vangcentrum Walcheren, de Stichting Het Vogeljaar, de Zeeuwse Mi lieufederatie en S0V0N. 4. Contacten naar buiten. B.J.Smulders vertegenwoordigde de vereni ging in de ZMF. L.G.Persijn bleef Consulent Vogelbescherming en lid van de Kerkuilenwerkgroep Zeeland. F.Twisk bezocht de lande lijke SOVON-dag te Ede. L.G.Persijn en F.Twisk hadden namens de VWG zitting in de Planologiewerkgroep Walcheren. In het Olieram penplan is J.Tramper de coördinator voor Walcheren, J.W.Minnaar is regio-coördinator. 5. Bijeenkomsten werden in 1988 gehouden op: - 27 januari: algledenvergKleine zwanentellingen (F.Twisk) 24 febr. 30 maart 27 april 23 mei 29 juni 31 aug 28 sept 26 okt. 30 nov 21 dec jaarvergadering films alg.ledenv. lezing MiddelplatenJStuart&HPotters idem dia's Schotland (dhr. en mevr. De Vos) idem Zilvermeeuwenproblematiek (A.van Haperen) idem excursie naar Valkenisse idem dia's Galapagos (Chris Hekhuis) idem vakantiedia's PBraamESanders en P.v.Tuil) idem dia's(Jack Keukelaar) idem lezing over Spreeuwenpotten (J.Schepman) idem lezing over Grevelingen (G.Slob). 7 De algemene ledenvergaderingen werden door gemiddeld 20 mensen bezocht. Het bestuur vergaderde drie maal: op 19 jan.; op 23 april en op 3 okt. Tijdschrift. In 1988 verscheen "'t Zwelmpje" vier maal met in to taal 92 pagina's. Er waren ruilabonnementen met 't Duumpje, de Steltkluut, VWG Schouwen-DuivelandKNNV-WalcherenKNNV-Beveland Natuur- en vogelwacht De AlblasserwaardVWG NW-VlaanderenVogel bescherming en Het Zeeuws Landschap. Deze en andere binnenkomende post rouleerde weer langs een aantal leden door middel van de kringmap (coördinatie JWMinnaar Diversen - de VWG was met een informatiestand vertegenwoordigd op de 'regio-avond' van de ZMF op 26 januari en tijdens de 'Zeeuwse Milieukaravaan' op 5 maart. De coördinatie van de VWG-presen- tatie was in handen van J. Goedbloed. - op 28 maart werd 1.000,- uit de opbrengst van het olieslacht- offerfonds aan de VWG overhandigd. - het vogelwaarnemingenarchief werd ook dit jaar beheerd door J.M.W.Meulmeester.

't Zwelmpje | 1989 | | pagina 5