noteer in uw agenda eten merels salamanders? XQ G.H.van den Brink, 1978. Zoogdi erengi dsElsevier. Nieuwenhuijse, A. 1984. Over het voorkomen van muizen op Zuid- Beveland op grond van bra akba 11 enana 1 yses van Kerkuilen. De Kemphaan (3). Jong, J.de. 1983. De Kerkuil. Kosmos. In de resterende maanden voor de zomer zijn de volgende activiteiten gepland donderdag 25 mei laat Arjan Ovaa dia's zien van zijn werk/onderzoek aan Pijlstormvogels op de Seychellen. Vervolgens wordt de avond gewijd aan 'avifauna-activiteiten1: - inleiding werkwijze door Ja co Walhout - presentatie proef-soortbesprekingen (wat willen we daar in zetten, wat moeten we nog onderzoe ken?) - demonstratie geautomatiseerd waarnemingenarchief donderdag 29 juni: na een korte vergadering reizen we af naar het Veerse bos: begeleiding door beheerder is (onder voorbehoud) toegezegd. We maken gebruik van de in 1988 verrichte inventarisatie en proberen een ver gelijking te maken met de vogelgegevens uit 1983. Verwachting is dat we omstreeks 20.A3 uur (afhan kelijk van de duur van de vergadering!) kunnen ver zamelen bij de parkeerplaats van Staatsbosbeheer aan de Landschuurweg In juli is er geen vergadering! Voor beide avonden geldt: aanvang 19.30 uur in de zaal van het bejaardencentrum "Bachten Poorte" een het Oranjeplein in Oost-Souburg. 't Gebeurde op Hemelvaartsdag. Lekker weer, dus zat ik buiten, met zicht op mijn vijvertje. Ik had daaroverheen een aantal forse takken gelegd om de paar bastaardeenden uit de buurt te belet ten hun zwemkunst machtig te blijven. Dat moeten ze maar ergens anders doen dan in mijn vijver, al was 't alleen maar vanwege de geweldige rotzooi die ze maken. Maar goed: plotseling strijkt er een mannetje merel op een van de takken neer, duikt voorover en zwiept met een pik-zwaaibeweging van de kop iets op de kant dat hevig kronkelt. De merel springt er achteraan en pakt de kleine watersa lamander (want dat is het!) beet en begint die langs de grond te wrijven, zoals ze ook doen met slakken om het slijm kwijt te raken. Ik spring op uit mijn stoel, want ik ben zuinig op mijn sala manders. De merel vliegt weg, de salamander her vindt zijn vrijheid in de vijver en ik weet dus nog het antwoord op de vraag boven dit stukje niet! Iemand al eens zoiets meegemaakt? Ben Smulders, CHuygenslaan 22, 4382 BP Vlissingen.

't Zwelmpje | 1989 | | pagina 12