Wlalawoal - 2-3 broadparen Dit Jaar waren tuea zekere, en nogelljk nog één territorium aanwezig op Ter llooge. Hoewel de eerste Wielewaal eind april werd gezien, werden de terrltlorla pas ln Juni bezet en opgemerkt. Groenllng - 5-6 broedparen Langs de oprijlaan naar het kasteel waren geregeld drie paar Groenllngen aanwezig. Op het overige terrein werden her en daar Groenllngen gehoord. Het aantal broedparen betreft een schatting. OVERIGE SOORTEN Blauwe reiger Reeds ln 1982 was een slaapplaats van Blauwe reigers in Ter Hooge, die het hele Jaar in gebruik was. In 1988 deed zich de eerste broedpoging voor. Dit jaar waren twee nesten bezet en werden met succes uitgebroed. Gedurende het hele zomerseizoen waren geregeld 10 en maximaal 16 volwassen Blauwe reigers aanwezig. Rond 10 Juni vlogen de drie Jongen van het eerste nest uit. Wilde eend Het is moeilijk om precies het aantal broedparen van de Wilde eend vast te stellen. Het aantal in Ter Hooge beteft dan ook een globale.schatting. Er is alleen gelet op wijfjes met pulli en toevallige nestvondsten. Boomvalk Op 22 en 24 april was een paartje aanwezig (schrift, med. L. Persijn). Op 17 mei was een alarmerend exemplaar aanwezig, waarna zich een broedgeval heeft voorgedaan. Op 1 augustus werden twee jongen in het nest waargenomen (schrift, med. K. Minnaar). Vorig jaar (1988) was ook één broedpaar aanwezig op Ter Hooge (mond. med. A.J.H. van Lynden) Torenvalk Eén nestkast aan de noordzijde van het gebied was dit jaar bezet door een paartje Torenvalken. Op 28 juni waren bij een controle van de nestkast 6 eieren aanwezig. Op 31 juli was bij het nest echter niets meer te bekennen (verlaten?) Fazant Zeker drie roepende mannetjes zijn geregeld gehoord. Waterhoen Er waren drie broedparen aanwezig in de rietkragen langs de vijvers. Volgens K. Minnaar zijn meerdere eieren en Jongen gesneuveld; pas op 1 augustus werden de eerste jongen gezien. Tortelduif Langs de westrand van het grote grasveld is in mei enkele malen een koerende Tortelduif waargenomen. Koekoek Geregeld waren in mei twee roepende exemplaren aanwezig, op grond waarvan twee broed'pogingen' worden verondersteld. Kleine kareklet Mogelijk 1 broedpaar. Ten aanzien van voorgaande jaren vrijwel niet aanwezig. Hulsmus Er zijn in de huizen en boerderijen op of naast het landgoed 5-6 broedparen gelokaliseerd. Spreeuw Alleen bij de boerderij langs Ter Hooge zijn twee paar Spreeuwen gelokaliseerd. MOGELIJKE BROEDSOORTEN Patrijs Het gehele broedseizoen was een paartje Partijzen aanwezig op het grote grasveld in Ter Hooge of het akkerland tussen Ter Hooge en Middelburg. Een vermoedelijk broedgeval. Grote bonte specht 0-1 broedpaar. Het broeden van deze soort is dit jaar niet zeker. In maart werd de soort één mal gehoord. Vervolgens is de soort pas weer op 10 en 17 mei gehoord in de (zuid) westhoek. Op 30 Juni werden twee exemplaren waargenomen, die achter elkaar aanvlogen (mogelijk een jong). Groene specht Het gehele broedseizoen was een exemplaar aanwezig, evenals in Juli en augustus. Er is echter geen enkele directe aanwijzing dat de soort heeft gebroed (zoals uitgevlogen jongen of een bewoonde boomholte). Ook zijn er nooit twee exemparen waargenomen of gehoord.

't Zwelmpje | 1989 | | pagina 9