to 11 verslagen ♦Verslag jaarvergadering 28 februari 1990 De voorzitter opent de vergadering en heet de 14 aanwezige leden welkom. Gelukkig was er weer een nieuw gezicht bij nlmw. G.Bongers. Bericht van verhindering ontvangen van de heren Schaap,Davidse en Sponselee. Jaarverslag secretaris 1989 Geen op-of aanmerkingen. Verslag wordt vastgelegd met dankzegging aan Wim Wattel. Er zijn bij het jaarverslag van de secr. en het verslag Natuur-en Vogelbeschermingsaktiviteiten over 1989 bijna geen namen genoemd.Normaal is dit wel de bedoeling maar omdat we bang waren om iemand te vergeten hebben we dit niet gedaan.Daarom:iedereen bedankt voor de inzet en hopen dit jaar weer een beroep op jullie te mogen en kunnen doen! Jaarverslag onderzoekscoördinator 1989 Geen op-of aanmerkingen.Verslag wordt vastgelegd met dankzegging aan Jos Tramper. Luud vraagt bij het verslag Natuur-en Vogelbeschermingsaktiviteiten om een verslag van het voorkomen en broeden van de Torenvalk. Dit wordt (nog?)niet bijgehouden,althans niet gecoördineerd. De heren Minnaar, Tramper,Schaap en Joosse hielden de gegevens wel bij,maar hier wordt verder niets mee gedaan. De gegevens zijn ook niet compleet want Valkenisse en Ritthem zitten er niet bij. Voor zover bekend zijn er in 1989 47 Torenvalken bij gekomen en geringd. Het zijn er zeker meer maar die gegevens zijn niet bekend.Verder moeten bijna alle kasten vernieuwd worden. Hierbij rijst de vraag. Wie doet wat met de nestkasten en de gegevens,zodat de overzichten kompleet zijn. Hier is dus een vakature Wie meldt zich? Financieel jaarverslag 1989 en begroting 1990 Kascontrolecommissie in 1989 waren Jan Hengst en Koos Minnaar. Financieel jaarverslag wordt goedgekeurd met de opmerking dat sommige leden hun contributie nog niet hadden betaald. De kascontrolecommissie in 1990 zal bestaan uit Koos Minnaar en Ben Smulders. De vorige Commissie leden worden bedankt voor hun werk. Begroting 1990 met toelichting wordt goedgekeurd.Zie tZwelmpje 5de jaargang nr.1 febr.1990. Co smit bedankt voor het verslag. Tijdens de bestuursvergadering in Januari1990 is gebleken dat we meer uitgaven hebben dan inkomsten,het verschil is 200,- Er is gezocht naar een goedkopere lokaliteit maar het is nergens goedkoper met de service van koffie en fris. De belangrijkste onkosten-post is t Zwelmpje; dit kost per jaar 800,-. Via het A.D.Z. in Vlissingen kan dit goedkoper dit wordt verder uitgewerkt. Verder heeft Ben aangegeven om te willen stoppen met de redactie van 't Zwelmpje. Hier had Rob Sponselee wel idee om het over te nemen. Er worden uit de groep nog enkele ideeennaar voren gebracht om subsidies aan te vragen bij div. instanties. Een voordeeltje hadden we al omdat we van de gemeente Westkapelle 200,- gekregen hebben voor de opening van de vogelobservatiepost. Verkiezing nieuwe secretaris Fred stelt voor om Jan Meulmeester voor te dragen als nieuwe secretaris, vanuit de groep komt geen bezwaar. Fred bedankt Wim Wattel voor zijn werk het afgelopen jaar en biedt hem een tijdloze agenda aan. Op zijn beurt biedt Wim een echte houten voorzittershamer aan Fred die hij zeker zal gebruiken. Projekten-Veldwerk 27 en 28 februari was er een ganzen-en Kleine zwanen-telling. Er werden tijdens zacht weer 112 KI. zwanen geteld, hiervan waren er 64 adult en 48 onvolwassen,bij Groot- Abeele zaten de meeste nl. 75 stuks. In Januari werden er 79 KI.zwanen geteld waarvan 57 adult en 22 onv. Er werden 27 en28 febr. 4 soorten ganzen geteld. 17 Grauwe,5 Kol, 200 Riet, en 2 Rotganzen. Verder werden nog 2 Bonte kraaien gemeld uit Kleverskerke en Zanddijk(dezelfde?) Ook werden er 84 Knobbelzwanen, 73 adult en 11 onv. gezien.Het zien van Patrijzen loopt af. Sinds okt. 1989 400 ex. gezien nu maar 12 ex. alle koppels.Verder is de groepsgroottaran de Btrijzen in Zeeuws- Vlaanderen met sneeuw net als op Walcheren zonder sneeuw. Een verslag hierover volgt in 't Zwelmpje. Op 17 en 18 maart is er weer een KI. Zwanen telling. De Avifauna ligt even stil door verhuizing, bestaande gegevens worden uitgetikt door Fred. S.B.B. vraagt om de broedvogels te inventariseren op haar terreinen. Dit moet dan jaar op jaar (monitoring) gebeuren. Er is dus nog genoeg te doen want alle gegevens zijn welkom voor de Avifauna. Jan Qoedbloed had het idee om de Kwartel te inventariseren. Deze is gehoord in Grijpskerke en Koudekerke, waarschijnlijk heeft deze hier ook gebroed. Gido Davidse verzamelt de gegevens. Ook op 2b en 25 februari is er weer geteld voor het N.S.O. Nederlands Stookolieslachtoffer Onderzoek. Een verslag hierover in dit Zwelmpje. Op 14 februari 1990 was de opening van de Zeetrektelpost in Westkapelle. Een verslag hierover staat ook in 't Zwelmpje. Verslagen van Nov. Dec, en Jan, worden goedgekeurd en vastgesteld. Mededelingen en Ingekomen stukken. Oproep voor deelname onderzoek transparante schermen. Dit is een onderzoek van de K.N.N.V. en Vogelbescherming, dit houdt in het wekelijks controleren van de schermen, ook individuele slachtoffers doorgeven s.v.p. Deelnemers opgeven bij Fred Twisk 01185-1282 of Jan Meulmeester 01184- 67162. Nieuw tijdschrift over vogels van Zuid-West-Nederland en Noord-West-Vlaanderen is uit. Dit is een tijdschrift voor vogelaars in het Deltagebied. Het heet Tadorna, verschijnt 4x per jaar, de abonnementsprijs is ƒ15»- Redactie Jan-Willem Vergeer en Cor Berrevoets tel. 01180- 27704. Door de uitgebreide agenda kwam het onderwerp Steenuilen na de pauze evenals de rondvraag. Francien Castel en haar man hebben 9 mooie Steenuilenkasten gemaakt. Fred heeft een kaartje gemaakt met een voorstel voor plaatsing en Gido heeft een folder gemaakt voor de boeren in de omgeving. Rondvraag Jan Goedbloed vraagt of er nog een kringtelefoon bestaat voor bijzondere vogels die worden gezien. Deze kringtelefoon is er niet meer omdat dit niet goed werkt. Geadviseerd wordt om naar de vogellijn te luisteren 06-32032128. Inspreken optel. 01720-38100. Verder zijn er 2 Boomklevers gezien in Oranjezon. Koos meldde een doodgevonden Kerkuil deze was gesneuveld door de zware storm van 25 Januari door het instorten van een schuur.(Was broedgeval) Verder wordt er gemeld dat de Kerkuil het erg moeilijk heeft (ondanks het zachte weer) omdat het erg hard waait en de Kerkuil op gehoor jaagt. Hierdoor is hij soms overdag jagend gezien. Het programma na de pauze werd verzorgd door Fred Twisk. Met dia's en uitleg liet hij de voedsel en fourageertechnieken van wadvogels zien. Hierbij gaf hij uitleg waarom sommige vogels korte,lange,rechte,kromme, dikke, en dunne snavels hebben. En welk voedsel ze hiermee kunnen oppikken. Tevens liet hij het gedrag van de vogels zien. Gok het gedrag van de vogels tijdens de "maaltijd" werd toegelicht. Dit was zeker een leerzame cursus Strand en Slik.

't Zwelmpje | 1990 | | pagina 7