♦Verslag ledenvergadering 28 maart 1990 Fred opent de vergadering en heet de 17 aanwezige leden welkom. Er zijn geen afmeldingen ontvangen. Bestuursmededeling. Donderdag 22 maart is er vergaderd met dhr.Riemens, Fred Twisk en Jan Meulmeester over de stickers op de geluidswal in Vlissingen. Hierin gaf dhr.Riemens aan dat hij het betreurde dat sommige leden van de V.W.G. (uit eigen beweging) vogelstickers hebben geplakt op de geluidswal. De gemeente is nL. bezig met landelijke tellingen van raamslachtoffers. Nu de vogelstickers geplakt zijn krijgen ze een vertekend beeld van het aantal slachtoffers. Uit stedebouwkundig oogpunt zou er waarschijnlijk gekozen zijn voor een markering van strepen. Achteraf zijn de vogelstickers zo gek nog niet en heeft men besloten om de stickers te laten zitten en als het nodig is mogen ze vernieuwd worden. De gemeente is verder bezig met een vogelvriendelijk gebiedje bij Bossenburg, waar ook een Oeverzwaluw- wandje komt. Verder werd er nog gesproken over bermbeheer en nestkasten in de gemeente. Veldwerk. 17 en 18 maart was er nog een Kleine zwanen en Ganzentelling. Er werden 23 Kleine zwanen gezien in de Griffioen en 1 Grauwe gans bij het Caissonterrein.Er zijn verder via het vogelaarsoverleg, A.v.Haperen en Wim Wisse verzoeken binnen gekomen om bijzondere soorten te tellen op terreinen van S.B.B. De gebieden zijn binnenduin- rand Westkapelle,IJsbaan, Westhove, bossage oever Veerse meer, bos Rammekens, Oranjeplaat, Eilanden Haringvreter en boomdijk Nieuwland. Verder wordt er weer geteld in het Akker-Weidegebied bij de Oudeveerseweg. Dit gebeurt al 6 jaar. Dit gebied is nu eigendom van het Zeeuwse Landschap. Er wordt geïnventariseerd door Jos Tramper, Luud Persijn, Fred Twisk, Co Smit en Lenie Burger. Fred vraagt nogmaals de aandacht voor de telling van raamslachtoffers. Opgave bij Fred Twisk 01185 - 1282. Oproep van Jaco Walhout om de watergangen en wegbermen te inventariseren. Het gaat hier voornamelijk om de Kuifeend en Dodaars.Er zitten volgens Jaco nog te veel witte plekken 'op de kaart van Walcheren. Er is een gesprek geweest met het Wegschap Walcheren over een proefprojekt van wegbermen bij Nieuwland. Dit zijn voornamelijk grasbermen. Adri Joosse merkt op dat het Wegschap bij Serooskerke de jonge Meidoorns door het snoeien kapot trekt. Ingekomen stukken. Uitnodiging voor een symposium over "gezond en natuurlijk groen met beleid te doen". Doel van het symposium is: Het stimuleren van een planmatig groenbeleid in de Zeeuwse gemeenten. Het vergroten van kennis over ekologisch groenbeheer, een struktureel milieuvriendelijk alternatief. Voorbereidingsbesluit Rammekens-schor: Kokkelvisserij van dhr. Veerhoek. Hierover hebben we onze bezwaren kenbaar gemaakt aan de gemeente Vliss. Uitnodiging voor een symposium over het Veerse meer. Rijkswaterstaat wil naar een vast peil. Rondvraag. Dhr. Schaap heeft een IJsduiker geringd bij Veere. Jos Tramper geeft uitleg over het landelijk onderzoek van Goudplevier naar de Noordelijke en Zuidelijke vorm. Onderzoeker is Joop Joekema, er wordt geprobeerd om een aantal Goudplevieren te ringen. Luud Persijn is naar de bijeenkomst voor Kerkuilen geweest. Het aantal broedsels is gestegen van ^00 naar 700. Vroeger werd er een premie gegeven van 25,-. Daar willen ze nu vanaf. In ruil geven ze liever een abonnement op een natuurblad. Dode Kerkuilen (geen verkeersslachtoffers) moeten naar dhr. landstra, deze worden dan doorgestuurd naar het C.D.I. Francien Castel heeft een dode Torenvalk binnen gekregen, deze is ook opgestuurd naar het C.D.I. Verder heeft ze uit het gebied bij Oranjezon div. meldingen gehad van dode Steenuilen. Ein dode Steenuil werd zelfs op het nest aangetroffen. Inmiddels is er een brief gestuurd naar het R.I.N. met vragen over eventuele doodsoorzaken. Een verheugende mededeling is dat er twee roepende Steenuilen zijn gehoord. Het programma na de pauze was een zogenaamde brainstormavond. De leden werden in groepjes van vier verdeeld. Elke groep had 1 vogelsoort waar ze zoveel mogelijk gegevens over moesten opzoeken en verzamelen. Deze gegevens werden op papier gezet en worden verder uitgewerkt. De soorten die deze avond werden gekozen waren: Boerenzwaluw, Fuut, Turkse Tortel en Beflijster. Het was een interessante en leerzame avond, zeker voor herhaling vatbaar. De begeleiding en sturing was in handen van Fred Twisk en Jaco Walhout. ♦Verslag ledenvergadering 23 april 1990 Aanwezig 13 leden. Afmeldingen van A.Joosse, F.Castel en J.Walhout. Bestuursmededeling. Bevest ging van Waterschap Walcheren voor plaatsing Steenuil^nkast. Inmiddels zijn alle kasten geplaatst. Reaktie van Z.M.F. op kokkelvisserij en wildbeheersplan in De Manteling Domburg. Bij voldoende belangstelling zal er een avond zijn over Steenuilen, in de Zeeuwse bibliotheek op vrijdagavond 15 juni. Spreker is Piet Fucks van het R.I.N. Uitbreiding Gierzwaluwpannen,bij Adrie Joosse komen er 3 °P zijn dak. Jos en Fred gaan bij de K.M.S. vragen of zij een hek o.i.d. willen plaatsen rond het opgespoten stukje strand bij Scheldepoort voor de Sterntjes. Voor het 10-jarig bestaan van de Vogelwerkgroep wordt er gedacht aan een boekwerkje. Hoe dit eruit komt te zien is nog niet bekend. Er worden ideeenuitgewisseld. Programma mei. Na-pauze een excursie naar Rammekens buitendijks. Juni. Na-pauze weer een soortenbespreking. Fred zal hier een verslag van maken, enkel voor degene die aanwezig zijn op die avond. Gemeente Westkapelle wil bij de oude schelpdierkwekerij een landelijk gebied maken. Ideëen worden uitgewisseld en doorgegeven aan B.Bouma van N.M.F.

't Zwelmpje | 1990 | | pagina 8